НТА > НОВИНИ > Новини політики > Збірна Росії з хокею зіграла на міжнародному турнірі в «огидній» формі з написом «СССР»

Збірна Росії з хокею зіграла на міжнародному турнірі в «огидній» формі з написом «СССР»

Такий крок має відчутний політично-імперський аспект

490

Колишній прем’єр-міністр Фінляндії Александер Стуб назвав огидним виступ збірної Росії з хокею у светрах з написом «СССР»

Про це політик написав у твітері. Його вразив той факт, що збірній Росії дозволили грати на Кубку Першого каналу у формі з написом «СССР».

«Огидно грати у светрах «CCCP». Я вражений і розчарований тим, що Росії дозволили вдягнути форму Радянського Союзу на матч проти Фінляндії у рамках хокейного Кубка Першого каналу. Ця абревіатура і режим, що стоїть за нею, втілювали в собі авторитарний імперіалізм і вбили мільйони невинних людей», – написав Стуб.

Він назвав цей жест образливим і таким, що не має жодного стосунку до спорту.

«Ситуацію не виправляє те, що Фінляндія перемогла Росію у цьому матчі. Значення має те, що багато країн, що входять до хокейної сім’ї, жорстоко анексувала держава, яка позначалася цими літерами», – зазначив Стуб, який очолював фінський уряд 2014-2015-го років.

У Росії ж пояснюють, що червоний комплект форми зроблено як відсилання та данину поваги до першої олімпійської перемоги радянського хокею – 1956-го року на Іграх у Кортіна Д’Ампеццо збірна СРСР здобула історичну перемогу.

Дизайн білого ретрокомплекту теж має свою історію. У такій формі збірна СРСР грала у 60-их – у ній перемагали в Інсбруку-64 та Греноблі-68.

Щоправда, на думку європейських експертів, такий крок Росії має в меншій мірі спортивний аспект, а в більшій – політичний.

Нагадаємо, що цього року в Дніпропетровській області викрили діяльність групи, яка хотіла відновити «народні ради» та «силові структури» Радянського Союзу.

Влада Білорусі заснувала в країні нове свято, День народної єдності. 1939-го року цього дня радянські війська без оголошення війни перейшли кордон Польщі, яка з 1-го вересня вела війну проти гітлерівської Німеччини.

Росія робить відчайдушні спроби, аби не допустити розширення НАТО на Схід і унеможливити вступ України до Альянсу. Кремль вимагає відповідних і чітких гарантій, лякаючи військовою відповіддю у разі їх відсутності. Ультиматум Путіна поки що ніхто виконувати не збирається. А політичні експерти вважають його абсурдним.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"