НТА > НОВИНИ > Спорт > Збірна України на 6-му місці: Підсумки виступів наших спортсменів на Паралімпіаді в Токіо

640

Сьогодні завершилися Паралімпійські ігри. Збірна України за час виступів у Токіо здобула 98 медалей – 24 золоті, 47 срібних та 27 бронзових. Українці виступали в 15-ти видах спорту, в 10-ти з них змогли здобути нагороди.

Як повідомило Суспільне, наймедальнішим для України стало плавання – 43 нагороди (14 + 18 + 11), а на другому місці легка атлетика – 24 (6 + 15 + 3). Водночас у стрільбі українці розділили перше місце з Китаєм за кількістю медалей – по шість.

За загальною кількістю нагород Україна замкнула топ-5 та показала свій 2-ий найкращий результат за час виступів на Паралімпіадах. А у медальному заліку Україна закінчила виступ на шостому місці – попереду Китай, Велика Британія, США, ПКР та Нідерланди.

Для збірної України – це друга найрезульттивніша Паралімпіада за кількістю медалей, але вперше з 2004-го року синьо-жовта збірна випала з топ-4 медального заліку. Востаннє саме на шостому місці українці фінішували в Афінах 2004-го року.

У Токіо-2020 Україна встановила рекорд за срібними медалями та повторила результат Пекіна й Афін за кількістю золотих нагород.

Усі виступи України на літніх Паралімпіадах

Атланта-1996: 1 + 4 + 2 (7 медалей, 44-те місце)

Сідней-2000: 3 + 20 + 14 (37 медалей, 35-те місце)

Афіни-2004: 24 + 12 + 19 (55 медалей, 6-те місце)

Пекін-2008: 24 + 18 + 32 (74 медалей, 4-те місце)

Лондон-2012: 32 + 24 + 28 (84 медалей, 4-те місце)

Ріо-2016: 41 + 37 + 39 (117 медалей, 3-тє місце)

Токіо-2020: 24 + 47 + 27 (98 медалей, 6-те місце)

23 українські атлети здобули більше однієї нагороди за час Паралімпіади-2020 у Токіо. А плавець Максим Крипак став найтитулованішим спортсменом Паралімпіади в Токіо – він завоював 7 нагород.

Як повідомила Трибуна, на Паралімпіаді-2020 Крипак здобув 5 золотих нагород: в комплексному плаванні на 200 м, на 100 і 400 м вільним стилем, а також на стометрівках на спині і батерфляєм. Окрім того, він завоював срібло на 50 м вільним стилем і бронзу в естафеті.

Це дозволило йому стати найтитулованішим спортсменом на Іграх в Токіо ще до офіційного завершення змагань.

Також Максим став найуспішнішим українцем за кількістю нагород на цій Паралімпіаді. Всього на рахунку українця 15 медалей Паралімпіад (10 з них – золоті).

Найтитулованіші українці Паралімпіади-2020

Максим Крипак (плавання) – 7 медалей (5 + 1 + 1)

Андрій Трусов (плавання) – 6 медалей (2 + 3 + 1)

Єлизавета Мерешко (плавання) – 5 медалей (2 + 2 + 1)

Денис Остапченко (плавання) – 3 медалі (1 + 1 + 1)

Усього за 12 днів у Токіо розіграли 539 комплектів нагород, на подіум підіймалися спортсмени з 86-ти різних країн світу. Це не рекордна кількість розіграних медалей (у Сіднеї-200 було 550 комплекті нагород), але рекордна кількість країн, що завершили Паралімпіаду з медалями.

Нагадаємо, що впродовж тривалого часу турнірної дистанції паралімпійська збірна України йшла в топ-5 загального медального заліку.