НТА > НОВИНИ > Спорт > Збірна України виборола 9 медалей за день і повернулася в топ-5 Паралімпіади в Токіо

151

У Токіо на Паралімпійських іграх на рахунку збірної України вже 84 нагороди (20 золотих медалей, 39 срібних і 25 бронзових). Наша команда йде на 5-й позиції в медальному заліку. Лідирує команда Китаю – 167 нагород.

Як повідомило Суспільне, у дев’ятий змагальний день Паралімпіади-2020 українці боролися за нагороди у кульовій стрільбі, плаванні, стрільбі з лука, легкій атлетиці, тхеквондо та настільному тенісі. У плаванні, кульовій стрільбі, настільному тенісі та легкій атлетиці це вдалося.

За підсумками змагального дня плавець Максим Крипак вийшов у лідери за кількістю медалей. Завдяки перемозі у 100-метрівці брасом він став першим спортсменом, який виграв шість медалей у Токіо.

А першою чемпіонкою дев’ятого дня стала 32-річна Марія Помазан, яка не залишила шансів суперницям у штовханні ядра.

Представниця Запоріжжя підходила до цієї Паралімпіади у статусі однієї з головних фавориток, вона виграла п’ять поспіль останніх чемпіонатів світу та здобула дві медалі Паралімпіади (золото 2012-го та срібло 2016-го).

Свою колекцію в Токіо Помазан поповнила ще одним золотом. Найкращий результат її найближчої суперниці – 9,15 метра, тоді як українка в першій спробі штовхнула на 11,67 метра. А тоді додала ще – 12,24 у другій спробі (найкращий результат).

Таким чином Марія Помазан здобула золото у штовханні ядра (клас F35) з перевагою у більш ніж три метри над другим місцем.

Ще одне золото для України приніс 29-річний Владислав Загребельний. Паралімпіада в Токіо стала для нього другою у кар’єрі, в Ріо-2016 він фінішував четвертим. Однак на Євро-2021 за декілька місяців до Паралімпіади-2020 він встановив рекорд Європи й оновити особистий рекорд.

І в Токіо Загребельному вдалося покращити свій же рекорд. У третій спробі він стрибнув на 6,59 метра (+26 см до рекорду Європи) – цей результат дозволив йому виграти “золото” з новим континентальним рекордом.

Усі медалі України у дев’ятий змагальний день Паралімпіади-2020

золото: Марія Помазан (штовхання ядра), Владислав Загребельний (стрибки у довжину), Максим Крипак (100 метрів на спині)

срібло: Єлизавета Мерешко (400 метрів вільним стилем), Віктор Дідух / Максим Ніколенко (настільний теніс, команда), Антон Коль (50 метрів, спина), Денис Остапченко (50 метрів, спина), Оксана Ботурчук (біг на 100 метрів)

бронза: Олексій Денисюк (стрільба з пістолета, мікст, 25 метрів)

Нагадаємо, що у восьмий день паралімпійських змагань у Токіо збірна України завоювала дві золоті, дві срібні та чотири бронзові медалі. Нагороди найвищої проби – в активі плавця Максима Крипака та штовхальниці ядра Анастасії Москаленко.