НТА > НОВИНИ > Новини світу > Зеленському в США подарували книгу «Легка черепно-мозкова травма». Що це означає

Зеленському в США подарували книгу «Легка черепно-мозкова травма». Що це означає

426

Під час візиту до США президенту України Володимиру Зеленському подарували книгу «Легка черепно-мозкова травма». Це викликало в соцмережах неоднозначні коментарі із жартівливим підтекстом. Однак насправді все дуже серйозно.

Як повідомило Суспільне, посібник є перекладом американського підручника «Легка черепно-мозкова травма. Реабілітаційний інструментарій». Зеленський отримав книгу в подарунок під час зустрічі з представниками Українського кокусу (група підтримки України в Сенаті та Конгресі США).

За словами представниці американсько-української медичної фундації в Україні Наталії Шульги, посібник «Легка черепно-мозкова травма» використовують у Збройних силах США, які мають досвід лікування бойових травм, набутий у чотирьох війнах. Про це повідомляв «Голос Америки».

«Корейська війна, В’єтнам, Афганістан, Ірак. У цьому посібнику зосереджено практичний досвід порятунку життя поранених», – наголосила Наталія Шульга.

Вона розповіла, що американсько-українську медичну фундацію створили американські лікарі українського походження, і що це вже третя книга для українських військових медиків, видана на пожертви діаспори.

За її словами, місія фундації сконцентрована на перекладі найкращих медичних книг американської медицини і їх виданні для потреб української медицини. Перші 500 примірників посібника надійшли в Україну і безоплатно передані Збройним силам, госпіталям, центрам реабілітації.

Річ у тому, що до 2014-го року Україна не мала досвіду участі в бойових діях. Тому знання, якими поділилися американці, є дуже важливими.

Легка черепно-мозкова травма (або простою мовою – контузія) – найбільш розповсюджена травма, з якою мають справу медики на війні.

Нагадаємо, що цими днями триває візит президента України Володимира Зеленського до США. Експерти оцінюють його так: без прориву – але й без провалу. Політичні експерти, політологи й інші фахівці з міжнародних питань прийшли до висновку, що підсумки виявилися прогнозованими та не принесли несподіванок. Хоча на певні нюанси можна звернути увагу.

Сьогодні ж на зустрічі зі студентами, викладачами та представниками експертного середовища Стенфордського університету (Каліфорнія, США) Зеленський зазначив, що зараз неможливо ввести подвійне громадянство. Це пов’язано з примусовою паспортизацією українців на окупованих територіях.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі