НТА > НОВИНИ > Суспільство > Зеленський анонсував великі зміни на Укрзалізниці

Зеленський анонсував великі зміни на Укрзалізниці

Зокрема, у планах – будівництво та модернізація вагонів, потягів, а також оновлення залізничних шляхів.

164

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт нового напрямку “Великого будівництва” – “Нова Українська залізниця”. Зокрема, він анонсував масштабні зміни: будівництво та модернізацію вагонів, потягів, а також оновлення залізничних шляхів.

Про це він сказав під час виступу на форумі “Велике будівництво: нова залізниця”, пише УП.

«Доісторичний локомотив» замінить “Нова Українська залізниця”

Президент зазначив, що сьогодні стартує наступний дуже важливий напрямок “Нова Українська залізниця”.

За його словами, роками залізницю руйнувала корозія – «поганий мнеджмент і корупція».

«Як іржа, її вкрили непрозорість та неефективність. Через ці «не» вона стала недешева, незручна і навіть небезпечна.

Стан, до якого була доведена наша УЗ, за ці роки, можна коротко, але влучно описати так – доісторичний локомотив, який зношеними шляхами ледве-ледве тягне потяг із скрипучими вагонами до брудних станцій і до некомфортних вокзалів», – повідомив Володимир Зеленський.

Держава повертає УЗ під свій контроль

Він нагадав, що влітку залучили у цей процес РНБО – «поки цей потяг не дістався кінцевої точки».

«Стратегічний актив, який дехто вважав своєю особистою, своєю приватною компанією перевезень, держава сьогодні повертає під свій контроль», – зазначив президент.

Перші позитивні результати

«Вперше за 12 місяців УЗ вийшла на прибутковість. Вперше за довгий час підвищено вартість вантажних перевезень, занижені тарифи на користь великого бізнесу – в минулому. Замість них – додаткові 2 млрд грн, які УЗ отримала цього року і понад 12 млрд грн, які компанія обов’язково отримає у наступному році», – повідомив президент.

Він також заявив, що УЗ купує електроенергію напряму у державного постачальника не через фірми-прокладки, заощаджуючи 4 млрд грн.

Крім цього, президент повідомив про відновлення співпраці «з ключовим національним підприємством у сфері вагонобудування» – Крюківським заводом.

«На цьому заході представлені нові побудовані дизельні поїзди. 3 УЗ отримає до кінця року. Ще 20 – буде замовлено на 22-23 роки. Цього року також УЗ отримає нових 20 спальних вагонів – перші із анонсованої сотні.

У планах – за 2 наступні роки побудувати таких ще 500. Сучасних, наших українських 500 купейних вагонів», – повідомив  Зеленський.

Також він розповів про проєкт City Express, який запускають. За його словами, зараз йде закупівля сучасних електропотягів.

«Перші потяги мають вийти на маршрути у Києві, Харкові, Дніпрі у наступному році», – анонсував президент.

Крім цього, президент анонсував «наймасштабніше за роки незалежності» будівництво і модернізацію рухомого складу і залізничних шляхів.

«Це програма з оновлення вантажних вагонів до 2028 року. Десятки тисяч нових вагонів, тисячі нових робочих місць, формування абсолютно нового ринку загальним обсягом 100 млрд грн», – резюмував він.

Зеленський спробував себе у ролі машиніста потяга

Також Володимир Зеленський сьогодні під час інспекції залізничного вокзалу у Києві спробував себе у ролі машиніста потяга, повідомляє пресслужба Офісу президента на сторінці у фейсбук.

Главу державу посадили за місце кермувальника та  розповіли про можливості нових поїздів.

Разом із Зеленським перевіряли поїзд заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, прем’єр Денис Шмигаль, міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Фото: UATV

Нагадаємо, що проїзд у міжрегіональних поїздах «Укрзалізниці» з 21-го жовтня здійснюватиметься за новими правилами. Згідно з рішенням Кабінету міністрів, на поїзд пускатимуть тільки ковід-безпечних пасажирів.

Також “Укрзалізниця” відновила рейс з Києва до Варшави. Поїзд №67/68 курсує з 4 листопада.

І потяг №33/34 Мукачево-Будапешт відновив рух та курсує з 2 листопада.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі