НТА > НОВИНИ > Новини світу > Зеленський дистанційно візьме участь у саміті ЄС

Зеленський дистанційно візьме участь у саміті ЄС

На саміті Євросоюзу розглядатимуть питання щодо відновлення України

227

Голова Євроради Шарль Мішель надіслав листа президенту України Володимиру Зеленському. Представник Брюсселя запросив українського лідера приєднатися до зустрічі глав держав та урядів ЄС, запланованої на 30-31 травня у дистанційному режимі.

Про це повідомляють на сайті Євроради.

«Ми збираємося на спеціальне засідання Європейської Ради 30-31 травня, щоб розширити наші дискусії щодо України, енергетики, продовольчої безпеки та оборони. Україна демонструє неймовірну мужність і гідність перед обличчям російської агресії та звірств. З першого дня ми непохитно надавали гуманітарну, фінансову, військову та політичну підтримку українському народу та його керівництву. Ми продовжуватимемо тиснути на Росію. Наша єдність завжди була нашим найсильнішим надбанням. Це залишається нашим керівним принципом», – йдеться у листі.

Глави держав ЄС розглянуть ситуацію в Україні на першому робочому засіданні, і президент Володимир Зеленський приєднається до них через відеозв’язок на початку цієї дискусії.

«Однією з наших найгостріших турбот є допомога українській державі разом з нашими міжнародними партнерами в її потребах у ліквідності. Ми також обговоримо, як найкраще організувати нашу підтримку відбудови України, оскільки для відновлення країни будуть потрібні великі глобальні зусилля», – зазначили в Єврораді.

У тексті наголошують на необхідності «якнайшвидше покінчити із залежністю Євросоюзу від російських енергоресурсів», проте нічого не йдеться про плани щодо узгодження шостого пакету санкцій проти Росії – до якого ЄС намагається включити ембарго на російську нафту.

Зустріч розпочнеться в понеділок о 16:00 з традиційного обміну думками з головою.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі