НТА > НОВИНИ > Зеленський хоче уникнути відповідальності за зрив спецоперації із затримання “вагнерівців” – депутат

Зеленський хоче уникнути відповідальності за зрив спецоперації із затримання “вагнерівців” – депутат

222

Суспільство досі чекає відповіді на питання, чи була державна зрада в діях вищого керівництва держави в зливі спецоперації щодо “вагнерівців”.
Про це повідомив на своїй сторінці в соцмережі “Фейсбук” нардеп “Голосу” Роман Костенко.

“Чому крапка у питанні зриву спецопераціії по затриманню “вагнерівців” ще довго не буде поставлена? Незважаючи на спробу президента знизити градус напруги навколо цього питання, після його коментарів щодо цієї спецоперації у суспільства виникне ще більше запитань. Хотілось би звернути увагу на ключові тези з його відповіді і запропонувати кожному проаналізувати його слова”, – пише він.

Далі Костенко наводить свої тези з цього питання:

-Чому весь цей час заперечувався факт існування спецоперації а потім, майже через рік, особисто президент підтвердив що вона була?

-Можна дійти висновку, що це була складна для ОП ситуація, яка потребувала багато часу для вирішення. Можливо намагалися затягнути, щоб з часом суспільний резонанс спав. Чи можливо замітали сліди? Однак, завдяки прикутій увазі міжнародних розслідувачів фокус не змістився. Всі і досі чекають відповіді на питання, чи була державна зрада у вищому керівництві держави, і завдяки чому “вагнерівці” уникнули відповідальності за злочини проти України.

– З відповіді президента Зеленського не зрозуміло, коли саме він звонив Лукашенку. Після того, коли “вагнерівців” затримали, чи перед цим, передаючи відповідну інформацію? Це одне з ключових питань, на які потрібно людям знати відповідь.

– Президент заявив, що це була спецоперація не України, а інших країн. Таким чином він хоче зняти з ОП відповідальність за її провал. Однак, такі заяви можуть дуже сильно вдарити по іміджу нашої країни. Можливо будуть нові міжнародні скандали. І взагалі, за правилами роботи спецслужб та дипломатії, це неприпустимо. Людей, які хотіли допомогти Україні затримати наших ворогів, зараз звинувачені в тому, що вони хотіли нас використати для своєї спецоперації. Члени ЧВК “Вагнер” в першу чергу були потрібні нам, оскільки воювали проти України, а не наших партнерів, яких звинувачують в ОП.

– Чому президент порівнює посадку літака задля затриманням терористів з посадкою літака для арешту опозиціонера Протесавеча?

Багато фахівців ще до підтвердження спецоперації прогнозували, що ОП обере таку стратегію комунікації задля того, щоб показати людям приклад: дивіться, що сталося в Білорусі, ви також хочете щоб міжнародна спільнота так відреагувала на посадку літака Україною, і ми були в міжнародній ізоляції?

Тільки тут потрібно чітко розмежовувати, що спецоперація із затримання “вагнерівців” передбачала посадку літака, на борту якого були терористи в рамках спланованої спецоперації з іноземними партнерами, і проінформованим та підготовленим екіпажем літака. Це не викрадення літака і його посадка задля затримання однієї людини задля політичних розправ. Тому ці слова президента – це просто маніпуляція.

Стосовно перспектив дізнатися правду і поставити крапку в цьому питанні. Створена Слугами Народу декілька місяців тому Тимчасова слідча комісія, яка повинна розслідувати це питання, так і не запрацювала.

Депутатів з опозиційних політичних сил, які погодилися на пропозицію увійти до її складу за умови першочергово розслідування справи “вагнерівців” так і не включило, і невідомо чи вже включать. Знову розпочинаємо боротьбу за можливість дізнатися, чи була зрада у вищому керівництві держави чи не було. Ну хоч про спецоперацію вже дізналися, майже через рік”, – підсумував він.

Раніше президент Зеленський підтвердив підготовку спецоперації щодо “вагнерівців” і порівняв її із захопленням літака Ryanair у Мінську. Також Зеленський заявив, що спецоперація щодо “вагнерівців” – ідея інших країн і Україну максимально втягували в це питання. Крім того, президент розповів, що особисто передав Лукашенку інформацію про “вагнерівців”: Я зателефонував і попередив його.

Нагадаємо, вночі 29 липня в Білорусі були затримані 32 іноземні бойовики. За даними білоруського державного інформагентства БЕЛТА, це росіяни з ПВК Вагнера. Вони прибули до Білорусі, щоб дестабілізувати обстановку напередодні президентських виборів. Частина затриманих значаться в базі “Миротворця” як ті, що воювали на Донбасі та в Сирії. Російський терорист Захар Прилєпін підтвердив, що серед пійманих у Білорусі найманців є колишні бойовики його “батальйону”.

14 серпня Білорусь видала Російській Федерації 32 бойовиків ПВК “Вагнер”, проігнорувавши запит України на їхню екстрадицію.Джерело:

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі