НТА > НОВИНИ > Новини світу > Зеленський ініціював консультації щодо Будапештського меморандуму: у разі невдачі його вважатимуть недійсним

Зеленський ініціював консультації щодо Будапештського меморандуму: у разі невдачі його вважатимуть недійсним

548

Президент України Володимир Зеленський ініціював саміт країн-учасниць підписання Будапештського меморандуму, а якщо він не відбудеться – меморандум вважатиметься недійсним.

Про це він заявив під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки повідомляє РБК-Україна.

“За відмову від третього у світі ядерного потенціалу Україна отримала гарантії безпеки. Тієї зброї у нас немає, безпеки немає також. Немає і частини території нашої держави, а головне – немає мільйонів наших громадян”, – заявив Зеленський.

Він наголосив, що Україна має право вимагати перейти від політики умиротворення до забезпечення гарантій безпеки та миру в Україні.

“З 2014 року Україна тричі намагалася скликати консультації держав-гарантів Будапештського меморандуму. Тричі та безуспішно. Сьогодні Україна зробить це вчетверте. Я робитиму це востаннє. Я ініціюю проведення консультацій в рамках Будапештського меморандуму,” – зазначив президент.

Зеленський також заявив, що у разі, якщо консультації щодо Будапештського меморандуму не відбудуться або не принесуть результатів, Україна буде вважати, що він не працює і всі пакетні рішення 1994 року були поставлені під сумнів.

Будапештський меморандум був підписаний 5 грудня 1994 українським президентом Леонідом Кучмою. Він мав гарантувати безпеку України в обмін на відмову від ядерної зброї, а його гарантами виступили США, Британія та Росія. Під час анексії Криму у 2014 році Росія фактично порушила свої зобов’язання, підписані 1994 року.

Нагадаємо, протягом останніх днів різко зросла військова активність у зоні проведення ООС. Протягом минулої доби вони  20 разів порушили режим тиші на Донбасі, а в центрі Донецька пролунав вибух. Сьогодні в результаті ворожих обстрілів було вбито українського військового.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі