НТА > НОВИНИ > Кримінал > Зеленський підписав закон про посилення відповідальності для військових

Зеленський підписав закон про посилення відповідальності для військових

433

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який посилює кримінальну відповідальність військових за порушення дисципліни, непокору.

Про це повідомили на сайті ВРУ, де вказали, що 24 січня закон повернули із підписом президента. На візування його скерували Зеленському 13 січня, у день, коли законопроєкт підтримали у парламенті.

Ухвалення закону викликало хвилю обурення серед українців. Він передбачає посилення покарання військових за порушення дисципліни.

Також закон забороняє судам пом’якшувати покарання військовим за непослух, невиконання наказу, погрози начальникові чи насильство проти нього, дезертирство, самовільне залишення військової частини чи поля бою.

Згідно з пояснювальною запискою, йдеться про “виключення можливості призначення більш м’якого покарання військовослужбовцям, ніж передбачено законом та звільнення від відбування покарання з випробуванням”.

Також зростають терміни покарання за військові злочини та адміністративні правопорушення. Зокрема, за розпивання військовими алкогольних напоїв.

Ще 15 грудня була зареєстрована петиція з проханням до президента ветувати закон на стадії законопроєкту. За добу петиція набрала понад 25,5 тисяч голосів при необхідних для розгляду 25 тисячах.

“Коли законопроект #8271 стане законом, командування отримує безпрецедентні важелі шантажу та карання військових тюрмою практично за будь-яку критику їхніх рішень, навіть якщо рішення некомпетенті та спираються на невдалий бойовий менеджмент (а таке трапляється нерідко). За непокору – від 3 до 10 років, невиконання наказу – від 3 до 7 років, погроза або насильство щодо начальника – від 5 до 10 років, самовільне залишення частини або місця служби – від 5 до 10 років, дезертирство – від 5 до 12 років тюрми, самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю – від 5 до 10 років тюрми. При цьому зверніть увагу: забирається можливість умовного терміну і дострокового звільнення”, – аргументували автори петиції.

Водночас Закон підтримав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі