НТА > НОВИНИ > Новини світу > Зеленський поговорив телефоном із Байденом: про що говорили

Зеленський поговорив телефоном із Байденом: про що говорили

220

Вчора, 27 січня, відбулися телефонні переговори президента України Володимира Зеленського і американського лідера Джо Байдена.

Про це повідомляється на сайті Президента України.

Переговори відбулися на тлі загрози російського вторгнення в Україну та відповіді США та НАТО на так звані “гарантії безпеки”, які вимагає РФ.

Зеленський подякував Байдену за військову допомогу та мобілізацію світу для стримування Росії, висловив сподівання, що США не лише продовжать, але й посилять оборонну підтримку України.

Окрім того президенти обговорили конкретні кроки підтримки економіки України, як на двосторонньому рівні, так і з залученням міжнародних організацій.

Зеленський заявив про готовність України провести зустріч лідерів нормандського формату найближчим часом.

Розмова велася про мирне урегулювання конфлікту на Донбасі, питання безпеки, зокрема енергетичної, співпрацю в оборонній сфері, допомогу українській економіці та прогрес в антиолігархічній реформі.

На сайті Білого дому зазначається, що президент США в ході телефонної розмови підтвердив готовність Вашингтону та союзників рішуче відреагувати у випадку вторгнення Росії в Україну та висловив підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Наразі США вивчають можливість підтримки економіки України та можливості мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, зокрема шляхом переговорів у “нормандському форматі”.

Крім того, лідери України та США обговорили скоординовані дипломатичні зусилля щодо європейської безпеки за принципом “Нічого про Україну без України”.

Український президент у Twitter розповів про довготривалу телефонну розмову з лідером США.

Президенти обговорили поточні дипломатичні зусилля з деескалації ситуації довкола України, узгодили спільні дії на майбутнє та обговорили можливості щодо фінансової підтримки України.

Цей телефонний дзвінок став вже другим за січень та третім за останні два місяці. Інтенсивність переговорів пов’язана, перш за все, з накопиченням російських військ довкола України та загрозою повномасштабного вторгнення РФ.

Як відомо, вчора у Парижі відбулася зустріч політичних радників “нормандської четвірки”. Українська сторона назвала цю зустріч реанімацією нормандського формату загалом. Вашингтон неодноразово висловлював готовність сприяти роботі “Нормандії”, як у складі формату, так і поза ним.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі