НТА > НОВИНИ > Новини політики > Зеленський ветував закон про фінансову звітність політичних партій

Зеленський ветував закон про фінансову звітність політичних партій

Законодавці дозволили партіям не подавати фінансові звіти до завершення карантину через пандемію коронавірусу

159

Президент України Володимир Зеленський наклав вето та повернув на доопрацювання законопроєкт, який обумовлював звіти щодо фінансування політичних партій.

Про це повідомляє сайт Верховної Ради України. Раніше Національна агенція з питань запобігання корупції надіслала президенту лист із закликом не підписувати цей закон у чинній редакції.

Як стверджує Суспільне, в НАЗК вважають, що в нинішній редакції проєкт містить низку «корупціогенних норм» у питаннях джерел фінансування партій.

В Офісі президента підтримали ці зауваження.

Річ у тому, що законодавці дозволили партіям не подавати фінансові звіти до завершення карантину через пандемію коронавірусу, що означало би тримання в тіні джерел фінансування партій на невизначений період. Це відзначили і в громадському русі «Чесно».

Під час засідання пропозиція про повноцінне відновлення звітування не отримала належної підтримки, в підсумку закон ухвалили.

Тепер Верховна Рада України впродовж місяця повинна знову розглянути законопроєкт з урахуванням правок Володимира Зеленського.

Нагадаємо, що за даними останнього опитування соціологічної групи «Рейтинг», 5-відсотковий бар’єр на виборах до Верховної Ради України зараз могли би подолати вісім партій: «Слуга народу», «Європейська солідарність», ОПЗЖ, «Батьківщина», «Розумна політика», «Сила і честь», «Наші» й «Українська стратегія Гройсмана».

За інформацією громадянської мережі «Опора» станом на липень цього року, в Україні зареєстровано 370 політичних партій – приблизно стільки ж, як і у Великій Британії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі