НТА > НОВИНИ > Новини світу > Зеленський закликав Грузію припинити знущання над Саакашвілі

Зеленський закликав Грузію припинити знущання над Саакашвілі

На початку травня 2022-го року лікарі та родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан його здоров’я

445

Президент України Володимир Зеленський закликав владу Грузії дозволити перевезти колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, який перебуває у важкому стані, в закордонну клініку.

За словами українського президента, таке рішення може врятувати його життя.

«Напевно, всі могли бачити, у якому стані зараз Михайло Саакашвілі, у якому стані його здоров’я. Тому я звертаюся до народу Грузії, до влади Грузії – треба проявити милосердя, особливо у передріздвяний час. Те, що зараз відбувається з Михайлом, це знущання. Це не личить Грузії. Це треба припинити. Будь ласка, ухваліть рішення, яке може врятувати його життя», – сказав Зеленський.

Він закликав перевести Саакашвілі до однієї з клінік України, іншої європейської країни, США.

Нагадаємо, що 1-го жовтня 2021 року вперше за 8 років колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі прибув до Грузії. Увечері того ж дня його затримали та доправили до в’язниці Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе «політичним в’язнем». Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6-го листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в’язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та розпочав харчуватися за спеціальною схемою.

21-го лютого 2022-го року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022-го року лікарі та родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан його здоров’я. У листопаді пенітенціарна служба Грузії спростувала заяву адвоката про отруєння ув’язненого експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі