НТА > НОВИНИ > Політика > Зеленський зареєстрував у Раді законопроєкт про деолігархізацію

Зеленський зареєстрував у Раді законопроєкт про деолігархізацію

127

Український президент Володимир Зеленський сьогодні, 2 червня, вніс до Верховної Ради законопроєкт про деолігархізацію.

Про це повідомляє Офіс президента.

Законопроєкт “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” передали на розгляд керівництву парламенту. Проєкт закону визначений Зеленським як невідкладний. Тексту документу наразі ще немає.

В Офісі президента зауважили, що документ має визначення, хто такі олігархи – особи, “які мають значний вплив у господарському, політичному житті країни, а також контролюють основні сегменти медійного простору”.

Також в ОП наголосили, що законопроєкт не порушує основоположних прав людей, які підпадають під визначення олігарха, а лише визначає коло цих осіб і встановлює правила їхніх прозорих взаємовідносин з представниками влади. Втім, документ має термін дії – 10 років.

У Зеленського додали, що закон має допомогти побороти олігархічну систему в Україні. На його основі планують розробити антитрастові закони, закон про лобізм.

Нагадаємо, що цей законопроєкт Зеленський анонсував у середині квітня цього року та доручив РНБО, Антимонопольному комітету та Офісу президента розробити його. Згодом в РНБО заявили, що в Україні є щонайменше 13 олігархів. Президент також наголошував, що закон міститиме норму про заборону таємних зустрічей олігархів із представниками влади.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі