НТА > НОВИНИ > Місця > У Карпатах стався землетрус

У Карпатах стався землетрус

243

У середу, 8-го вересня, в післяобідню пору сейсмологи зафіксували землетрус у Закарпатській області поблизу села Брестів Мукачівського району. Магнітуда підземного поштовху – 2,5 бала.

Про це повідомила пресслужба ДСНС. «Вимірювальні прилади сейсмічної станції Карпатського регіону зафіксували підземний поштовх без негативних наслідків», – зазначили рятувальники.

За їхньою інформацією, громадяни не зверталися до ДСНС через землетрусу.

Нагадаємо, що останнім часом у західній частині України землетрусить частіше. Зокрема, на початку червня в Україні сталися два такі випадки в Івано-Франківській області.

Завідувач відділу сейсмічності Карпатського регіону інституту геофізики імені С.І.Субботіна Сергій Вербицький тоді в коментарі NTA радив не драматизувати ситуацію: «Це зовсім не критично. Магнітуда землетрусів – приблизно двійка. Це дуже малі енергії. Там колись добували нафту і газ, тому і є тектонічна активність. От воно собі періодично там збуджується. Але на теперішній момент нічого критичного в цьому немає».

Утім, на думку експерта, зовсім полишати поза увагою такі випадки теж не варто. Два поспіль землетруси за короткий термін показали, що сейсмічна активність у регіоні є. І якщо в одному місці, образно кажучи, рве, то в іншому теж може рвонути.

Сергій Вербицький пояснив це тим, що накопичується напруженість між тектонічними структурами. «Простий приклад: якщо камінь влучить у скло машини, а ви не будете нічого робити з тим, тріщина піде далі. Аж поки не дійде до якоїсь точки, де збалансується. Так само і тут. У нашій термінології це називають рої», – додав завідувач відділу сейсмічності Карпатського регіону інституту геофізики.

Зараз у Карпатському регіоні немає великої активності. Але якщо напруження наросте не у верхніх структурах, а глибше, то ефекти може бути доволі сильним.

Сейсмолог переконаний, що ніхто землетруси – коли, скільки і де, – не спрогнозує. Можливий, винятково статистичний прогноз.

«Якщо в якомусь місці землетруси вже були, то варто чекати й інших. Потрібно будувати та розраховувати максимально можливі ефекти. Навіть слабенький і неглибокий землетрус може мати локальні впливи, які здатні перерости у доволі серйозні. Особливо, якщо землетрус станеться під якимось об’єктом чи населеним пунктом», –  пояснив Сергій Вербицький.

Нагадаємо, що в середині серпня потужний землетрус на Гаїті призвів до руйнувань і спричинив понад 1 300 загиблих.

Окрім того, вчора у столиці Мексики Мехіко і біля курорту Акапулько відчуваються сильні поштовхи потужного землетрусу. Геологічна служба США повідомила про магнітуду в 7,4, епіцентр поштовхів залягав на глибині 20 кілометрів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
2

Коментарі