НТА > НОВИНИ > Економіка > Землю в Україні продають уже місяць. Стала відома середня ціна

Землю в Україні продають уже місяць. Стала відома середня ціна

478

Після дозволу на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні вже уклали 2 901 земельну угоду. На 30-те липня площа земель, стосовно яких зареєстровані угоди, – 5 324 гектари. Сума угод склала 210 мільйонів гривень.

Про це повідомила пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства України.

Підраховано, що середня вартість продажу землі – 39,4 тисяч гривень за гектар.

На теперішній момент найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській і Кіровоградській областях.

Відповідний закон стверджує, що до 1-го січня 2030-го року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених власникам земельних паїв, не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку (28 тисяч гривень за гектар).

При цьому в міністерстві економіки розраховували, що середня ціна землі з 1-го липня 2021-го року складатиме 40-60 тисяч гривень за гектар. Як заявив заступник міністра Тарас Висоцький, міжнародна практика показує, що вартість землі поступово зростає після запуску ринку.

Однак за перші 2,5 року прогнозували незначне зростання ціни за гектар. Та після відкриття можливості придбання землі для юридичних осіб з 2024-го року в наступні п’ять років земля дорожчатиме приблизно на 10-15% на рік.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наприкінці червня заявляв, що після відкриття ринку землі пріоритет матимуть аграрії, які працюють на своїх ділянках багато років.

Натомість ситуація з так званим відкриттям ринку землі викликає неоднозначну реакцію у суспільстві. Зокрема, на початку червня лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що народний депутат України Оксана Савчук зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт  про відтермінування відкриття ринку землі до 1-го січня 2026-го року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі