НТА > НОВИНИ > Кримінал > Зґвалтування 14-річної дівчини на Закарпатті. Омбудсмен відреагував на резонансну справу

Зґвалтування 14-річної дівчини на Закарпатті. Омбудсмен відреагував на резонансну справу

Справа про зґвалтування перебуває на його контролі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

395

Представник регіонального представництва Офісу омбудсмена відвідав село Верхні Ворота на Закарпатті, де троє підлітків зґвалтували 14-річну односельчанку.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець після розголосу у мережі справи про зґвалтування дівчини на Закарпатті та “справедливе” рішення суду щодо трьох підлітків.

За його словами, резонансна справа перебуває на його контролі, а порушення права дитини на захист та справедливе судочинство зафіксоване.

Лубінець розповів деталі справи про зґвалтування

«Спочатку хлопці заманили свою подругу до подвір’я одного з підлітків, а потім до підвалу. Дівчина давно товаришувала з ними, тому пішла. Після чого один з них вдарив дівчину, а потім по черзі зґвалтували її. Усі дії, що вчиняли над потерпілою, підлітки знімали на відео з метою шантажу. Пізніше відео знущань було завантажене в Інтернет та продемонстроване однокласникам в школі», – розповів Лубінець.

Про зґвалтування онуки дізналася бабуся, з якою проживає дівчина, та викликала поліцію. На суді усі троє визнали свою провину.

Яким був вирок суду?

Днями суддя Воловецького районного суду присудила хлопцям по п’ять років позбавлення волі, але звільнила від покарання, призначивши усім трьом іспитовий термін на два роки.

«При цьому, як з’ясувалося, права дівчини під час судового процесу були грубо порушені – він вібувався за участі адвоката з Центру правової допомоги, інтереси в суді представляла служба захисту дітей місцевої сільради. І ця ж сама служба захисту дітей дала ґвалтівникам позитивні характеристики», – додав омбудсмен.

За його словами, є сумніви щодо професійності дій обласного керівництва. Адже подія трапилася ще влітку 2021 року, втім суд виніс вирок лише зараз.

 «Проаналізуємо діяльність місцевої служби захисту дітей, працівник якої представляв інтереси дівчинки в суді. Адже, як виявилося, мати одного із хлопців, також являється працівницею тієї служби соцзахисту дітей. Тому є сумніви щодо «неупередженості» та професійності представлення інтересів дівчинки», – додав Лубінець.

Омбудсмен пообіцяв проаналізуємо дії судді. Буде направлений відповідний лист до Вищої ради правосуддя. Також відповідний лист буде направлено до Генпрокурора та до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Нагадаємо, що Україна звинуватила двох російських військових у сексуальному насильстві над чотирирічною дівчинкою та груповому зґвалтуванні її матері під дулом пістолета на очах у її батька,
Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"