НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Жінка зі США вперше в історії вилікувалась від ВІЛ

Жінка зі США вперше в історії вилікувалась від ВІЛ

Пацієнтка стала першою жінкою, яка вилікувалась від ВІЛ після пересадки стовбурових клітин

397

У США пацієнтка з лейкемією стала першою жінкою та третьою людиною в світі, яка вилікувалась від ВІЛ після пересадки стовбурових клітин.

Про це пише Reuters.

Відомо, що жінка зі США вилікувалась від ВІЛ після пересадки стовбурових клітин від донора, який був стійким до вірусу, що викликає СНІД. З моменту отримання пуповинної крові для лікування лейкемії жінка перебуває в стадії ремісії та не потребує протягом 14 місяців лікування від ВІЛ.

Такий випадок представили на Конференції з ретровірусів у Денвері. Відтак, такий метод (пересадка стовбурових клітин, взятих з пуповинної крові) може зробити лікування доступним для більшої кількості людей.

Два попередні випадки стосувались чоловіків, які отримали дорослі стовбурові клітини, які частіше використовуються при трансплантації кісткового мозку.

«Це вже третя доповідь про лікування в цій ситуації і перша для жінок, яка живе з ВІЛ», — заявив Шерон Левін, обраний президент Міжнародного товариства зі СНІДу.

Перемогти ВІЛ

Нагадаємо, що Американець Тімоті Рей Браун став першою людиною у світі, яка одужала від ВІЛ. У чоловіка окрім ВІЛ, також діагностували лейкемію. Лікар та фахівець з раку крові з Берлінського університету Геро Хюттер вважав, що трансплантація кісткового мозку є найкращим шансом Брауна перемогти лейкемію. У 2007 році хворому пересадили кістковий мозок, що дозволило вилікуватися від ВІЛ. Проте рецидив раку крові стався через 12 років після операції, у 2020 році він помер.

Другий, “лондонський пацієнт”, Адам Кастільєхо пройшов аналогічну операцію з пересадки кісткового мозку у 2016 році. Він також подолав ВІЛ.

Натомість у 2020 році у США 67-річна мешканка Сан-Франциско Лорін Вілленберг вилікувалась від ВІЛ без терапії. Згодом мешканка Аргентини стала другою у світі людиною, що також вилікувалась від ВІЛ без спеціальних ліків чи іншої допомоги. За словами лікарів, імунна система жінки сама змогла позбутися вірусу.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"