НТА > НОВИНИ > Жінкам знімуть останні обмеження в армії України

Жінкам знімуть останні обмеження в армії України

396

В українській армії залишаються бойові посади, на яких досі не можуть працювати жінки через законодавчі обмеження. Ці обмеження планують зняти найближчого місяця або двох.

Про це Радіо Свободі сказала радниця головнокомандувача Збройних сил України з гендерних питань Вікторія Арнаутова.

«Залишається декілька посад у Військово-морських силах щодо жінок. І декілька ще… Але ми зараз проводимо роботу, думаю, що протягом місяця-двох всі обмеження скасують. Мова про бойові посади. Це посади на кораблях та інші посади, які пов’язані з отруйними, вибуховими речовинами», – зазначила Арнаутова.

За її словами, зняти обмеження хочуть імплементації міжнародних підходів у законодавство України.

«Не має бути жодних обмежень для будь-кого. Коли в нас є ці обмеження, то виходить, що ми не дозволяємо жінці самостійно ухвалювати рішення щодо своєї долі, об’єктивізуємо її», – додала радниця головнокомандувача ЗСУ.

Як пише «Повага», в Збройних силах України існує заборона комплектувати жінками посади офіцерського складу, які пов’язані з використанням вибухових речовин та водолазними роботами.

«Жінки досі не можуть проходити службу на підводних човнах і надводних кораблях, в управліннях бригад надводних кораблів, (крім спеціальностей морально-психологічного та медичного забезпечення), обіймати посади протипожежної охорони, робота на яких пов’язана з безпосереднім гасінням пожеж», – йдеться в тексті.

Нагадаємо, що на початку липня, народні депутати обурилися та вимагають від міністра оборони Андрія Тарана пояснень щодо ідеї показати жінок-військових на параді до 30-річчя незалежності України на підборах.

Після скандалу із підборами міністр оборони Андрій Таран заявив про можливість закупівлі експериментальних моделей взуття для курсанток, які мали взяти участь у параді.

Як відомо, у серпня свято 14-го жовтня перейменували на День захисників і захисниць України. На це тоді у програмі «Правда. Наживо» на телеканалі NTA відреагували жінки-військовослужбовиці.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі