НТА > НОВИНИ > Суспільство > Жоден з українських захисників у полоні не бачив представників Червоного Хреста

Жоден з українських захисників у полоні не бачив представників Червоного Хреста

В Уповноваженого ВРУ з прав людини вже запланована зустріч із керівництвом МКЧХ в Женеві

242

Жоден з українських захисників у полоні не бачив представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

“Жоден із військовополонених, яких ми звільнили, не бачив представника Міжнародного комітету Червоного Хреста. Це порушення”, – зауважив Лубінець.

За його словами, це невиконання мандата МКЧХ, тому про це потрібно говорити публічно. В омбудсмена попередньо вже запланована зустріч із керівництвом МКЧХ в Женеві.

“Я туди їду на початку жовтня саме щодо цієї ситуації. Їх мандат має змушувати країну-агресора виконувати Женевські конвенції… Вони були присутні під час виходу з “Азовсталі” наших героїв у Маріуполі й, відповідно до своїх мандатів, брали на себе зобов’язання це перевіряти, за цим стежити, моніторити цю ситуацію. Ми побачили, що цього взагалі не відбувалося”, – додав омбудсмен.

Нагадаємо, що в рамках обміну з російськими окупантами вдалося звільнити 215 українських захисників. Росії повернули – кума Путіна Віктора Медведчука і 55 російських окупантів.

Як повідомив начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, багато звільнених з російського полону військових пережили жорстокі тортури.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі