НТА > Телепроекти > ПІДСУМКИ. НАЖИВО > Жудожники-реставратори: “медики”, які дають нове дихання творам мистецтва

Жудожники-реставратори: “медики”, які дають нове дихання творам мистецтва

Головне правило реставраторів – вчасно зупинитися, аби чогось не пошкодити.

98

Їх часто називають медиками. От тільки лікують вони не людей, а твори мистецтва. Художник-реставратор – одна із рідкісних, і водночас дуже цікавих професій. Процес реставрації може зайняти пару тижнів, а іноді він триває кілька місяців і, навіть, рік. І що найголовніше у майстра – немає права на помилку.

Реставратори з’явилися ще у Середньовіччі. Їхнє завдання було – у будь-який спосіб надати привабливого вигляду картині. Основною місією сучасного реставратора є консервація та збереження. Сьогодні отримати фах художника-реставратора можна лише у кількох регіонах України. Зокрема у Києві, Одесі, Харкові та у Львові.

Доцент кафедри реставрації творів мистецтва Львівської академії мистецтв Лариса Возницька-Разінкова розповідає, що на цій кафедрі зараз навчаються близько сотні студентів. Здебільшого – дівчата. Кожен має робоче місце та свій твір мистецтва, з яким працює упродовж цілого навчального процесу.

“Сам процес – він такий є трепетний. кожного разу ти знімаєш якийсь кусочок – потрібно багато сил прикладати бо це не є дуже просто треба багато вчитись)) А вчитись і справді треба багато. Лише навиків малювання – не достатньо. Майбутній реставратор повинен розуміти історію мистецтва, а ще добре знати хімію та фізику”, – додає доцент.

Навчання у студентів та випускників дуже різноманітне та цікаве. Сьогодні вони можуть працювати у лекційних залах та аудиторіях а завтра на великих масштабних об’єктах, які потребують реставрації. Одна із таких локацій – гарнізонний храм святих Петра і Павла.

Сьогодні, під склепінням храму працюють випускники як Львівської академії, так і Краківської. А студенти часто приходять на практику та майстер-класи:  як поводитися із монументальним живописом.

У Львівській філії науково-дослідного реставраційного центру працюють близько двох десятків майстрів. Ці приміщення під пильною охороною – заховані від людського ока. Тут речі, яким сотні років – отримують нове життя.

Керівник філії Тарас Откович зізнається, що у Львові та навколо міста є багато роботи не тільки для цього покоління, але й внуків та правнуків.

“Як ми це втратимо – не буде ні нас, ні історії”, – стверджує пан Тарас.

Більше про професію художників-реставраторів дивіться у “Підсумках. Наживо” (щоп’ятниці на телеканалі NTA).

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі