НТА > НОВИНИ > Новини світу > Жуйка проти коронавірусу. Вчені придумали, як боротись з COVID-19

Жуйка проти коронавірусу. Вчені придумали, як боротись з COVID-19

Жувальну гумка здатна знешкоджувати вірусні частинки в роті

187

Ще з початку пандемії коронавірусу науковці шукають різні способи боротьби з COVID: вакцини, ліки, таблетки. Проте нещодавно американські вчені винайшли ще й жуйки проти коронавірусу.

Про це повідомляє BBC.

Так, вчені Університету Пенсильванії у Філадельфії винайшли жувальну гумку, яка здатна знешкоджувати вірусні частинки в роті. Саме у слині вони починають активно розмножуватись, потрапляючи в організм.

Як “обдурити” вірус

Ідея вчених полягає в тому, щоб “обдурити” вірус, видаючи окремі білкові молекули за справжні клітини. Як відомо, вірус закріпляється до білка ACE2, який розташований на поверхні деяких видів клітин. Відтак, вчені створили жуйку з високим вмістом цього білка, який також зустрічається у клітинах багатьох рослин.

Клінічні випробування на людях ще не проводили, але в лабораторних умовах цей метод показав хороші результати. Щоб знизити проникнення вірусу в клітини достатньо навіть 5 міліграмів білка в жуйці. Натомість 50 міліграмів знижували активність вірусу на 95%.

При цьому, наразі невідомо, як вплине на ефективність жуйки температура ротової порожнини та бактерії, які там живуть.

Самі ж розробники пояснюють, що застосувати жуйку потрібно буде не для профілактики, а лише щоб знизити ризик подальшого поширення інфекції.

Нагадаємо, що раніше американська фармацевтична компанія Merck подала до Департаменту охорони здоров’я Канади заявку на реєстрацію ліків від COVID-19.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі