НТА > НОВИНИ > Новини політики > Життя після Авакова. Чи залишиться важковаговик української політики в її першому ешелоні

Життя після Авакова. Чи залишиться важковаговик української політики в її першому ешелоні

664

7 років, 4 місяці, 16 днів – саме стільки часу перебував на посаді міністра внутрішніх справ Арсен Аваков. Та вчора після розмови з президентом України Володимиром Зеленським він тихо-мирно написав заяву на звільнення.

Активісти проукраїнського спрямування настільки довго й гучно домагалися такої події, що навіть для них такий крок зазвичай імпульсивного та вперто вірменина, народженого в Баку, виявився несподіваним.

Не на пенсію

«Відставка Авакова давно назрівала, і над нею працювали не один місяць, – пояснив політолог Володимир Фесенко. – Бачу дві причини, чому це сталося саме зараз. По-перше, президент прагнув закрити це складне кадрове питання до закінчення парламентської сесії. По-друге, 20-го липня – п’ята річниця вбивства Павла Шеремета. Зважаючи на всі обставини, президентська команда явно прагнула зняти конфліктну напругу навколо цієї теми»

За словами політолога, якраз міністр внутрішніх справ Арсен Аваков асоціювався з цією проблемою. І в підсумку став ледь не токсичним персонажем у цій історії.

Політичний експерт Петро Запотічний у розмові з NTA висловив подібну думку: «У перспективі відставка навіть може піти на користь Авакову. Він, узявши політичну паузу, таким чином банально відсторониться від своєї невдачі у справі Шеремети, почекає, поки охолонуть його опоненти, а потім з новими силами візьметься за улюблену політику».

Далі ми знову його побачимо у перших рядах українського політикуму. Принаймні, як зазначив експерт, скидається на те, що він однозначно захоче туди повернутися.

Політолог Олег Оленюк не сумнівається в тому, що Арсен Аваков не піде на політичну пенсію. «Так, перерву він візьме. Але й вона може тривати недовго. Наприклад, Аваков може спробувати свої сили на жовтневих виборах міського голови Харкова», – спрогнозував політолог у коментарі NTA.

До речі, в цьому регіоні тепер уже колишній міністр багато років будував політичну кар’єру, працював головою Харківської облдержадміністрації 2005-2010-го років.

«Ми обов’язково ще побачимо його у великій політиці. І я чомусь упевнений, що для багатьох політологів це стане великою несподіванкою», – вважає Володимир Фесенко.

Несамостійний наступник

У політичних кулуарах вже визначили наступника на посаді міністра внутрішніх справ. Туди «сватають» керівника правоохоронного комітету Верховної ради та депутата від «Слуги народу» Дениса Монастирського, якого вважають близьким до Арсена Авакова.

«Це лише свідчить про те, що вплив нашого відставника нікуди не зникне. Він, навіть перебуваючи в тіні, продовжить керувати якщо не всіма, то щонайменше деякими важливими процесами», – вважає Олег Оленюк.

Натомість Петро Запотічний назвав Монастирського несамостійною і проміжною фігурою на посаді керівника МВС. На думку політичного експерта, він навряд чи надовго затримається на посаді.

Проте є й така версія, що вплив Арсена Авакова у стінах міністерства послаблюватимуть поетапно. Таким, мовляв, є стратегічний план Офісу президента.

Російськомовні проти Росії

Петро Запотічний передбачає подальші несподівані політичні колаборації за участю Авакова. Зокрема, йдеться про можливе політичне об’єднання з нинішнім головною Верховної ради Дмитром Разумковим.

«Думаю, вони сміливо можуть зайняти, як на мене, порожню нішу – стати такими собі російськомовними державниками, які виступатимуть проти Росії, але російською мовою. Ця ідеологічна платформа зараз перебуває у зародковому стані, але вже від різних людей можна почути тези на кшталт – «російська мова не власність Росії», «російськомовні патріоти такі ж патріоти, як і україномовні» й таке інше», – зазначив Петро Запотічний.

Політичний експерт вважає, що популяризація таких ідей може нести певну небезпеку для процесів українізації. Адже коли їхня політична сила відчує в собі більше сили, то все частіше намагатиметься корелювати мовну ситуацію у законодавчих актах і по-різному впливати на україноцентричні проєкти.

«Для українства Арсена Аваков залишатиметься небезпечним і у відставці, – підтвердив Олег Оленюк. – Він має грандіозні амбіції та величезне бажання залишатися головним у різних процесах. При цьому за стільки років чоловік так і не примудрився вивчити українську мову».

Політолог не виключає, що в майбутньому ми зможемо побачити Авакова та Зеленського в одній ситуативній зв’язці. Проте найімовірніше, що вони, за словами Олега Оленюка, гратимуть на одному електоральному полі, і, можливо, в перспективі один «з’їсть» іншого.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі