НТА > НОВИНИ > Суспільство > #Живий_Герой. З Криму до Львова. Від різьбяра до десантника

#Живий_Герой. З Криму до Львова. Від різьбяра до десантника

266

Іван навчався на різьбяра і бути військовим не планував… Проте у 2014 став одним з тих, хто разом з бойовими побратимами у складі бригади берегової оборони виходив з окупованого Криму.

NTA продовжує серію розповідей #Живий_Герой про наших військових.

Іван пригадує, що колись навіть і не думав бути військовим. Навчався в професійному училищі на різьбяра, робив вироби з дерева.

“Це досить пристойна та добре оплачувана професія, особливо на західній Україні. Проте після закінчення навчального закладу все ж вирішив піти на строкову”, – каже він.

Одразу після після навчального центру хлопець потрапив на службу до Криму, у 36-у окрему бригаду берегової оборони. З тією ж частиною Іван вирішив підписати військовий контракт. Хлопець каже, що було це у 2012 році. Уже в цей час дуже відчувалась присутність Російської Федерації:

“Активна пропаганда, навмисне возвеличення російського солдата, а також значна різниця у грошовому та матеріальному забезпеченні згодом вплинули на вибір майбутнього місця служби деяких українських військовослужбовців. Зрадники, котрі залишились служити у Криму російським окупантам, уже через деякий час були відправлені у віддалені райони Росії”.

2014-й рік виявився для Івана особливо складним. «Зелені чоловічки» блокували військову частину, покидати підрозділ доводилося невеликими групами. За словами десантника, тоді військовим дуже допомагали кримські татари та місцеві активісти. Івана та його побратимів прихистила церква п’ятидесятників. Згодом волонтери допомогли з автобусами, аби вони могли виїхати на материкову Україну.

Ненависть до агресора додала ще більше сил

Після пережитого та благополучної передислокації українських військових на материкову Україну Іван навіть й не думав залишати військо, адже ненависть до російського агресора додала йому ще більше сил для продовження служби у ЗСУ.

Згодом Іван ще навчався у Національній академії імені гетьмана П. Сагайдачного у Львові на офіцера. Після цього пішов на службу до однієї з десантно-штурмових бригад, котра зараз виконує бойові завдання в районі проведення ООС.

“Про бої за українські міста та села на Донбасі розповідати не буду, адже про це уже стільки сказано та написано, що практично й нічого додати”, – каже офіцер.

Проте Іван наголосив, що всі, хто став на шлях захисту своєї Батьківщини – це мужні та самовіддані люди, у яких життя могло скластись зовсім по-іншому.

“Так само і я буду служити доти, доки не здобудемо перемогу над російським окупантом та не повернемо всі українські землі”, – додав він.

Джерело: пресслужба Операції об’єднаних сил

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Коментарі