НТА > НОВИНИ > Суспільство > #Живий_Герой. Колишня вчителька, а тепер “штормовий берет”

#Живий_Герой. Колишня вчителька, а тепер “штормовий берет”

Її брат проходив службу у внутрішніх військах, і у вчительки виникла ідея – вона вирішала також надягти однострій

337

Мар’яна – командир відділення взводу управління бригадної артилерійської групи. А ще три роки тому була вчителькою української мови та літератури.

«Ти підбори змінила на берці, Ніжну сукню – на камуфляж, Ти послухала своє серце І обрала холодний бліндаж», – ця пісня стала гімном для багатьох українських дівчат, які вступили до лав ЗСУ. Ці слова й про колишню вчительку, яка сьогодні на рівні з чоловіками боронить Україну на сході.

NTA продовжує серію розповідей #Живий_Герой про наших військових.

Завжди мріяла про екстремальний фах

Мар’яна відмовилася від жіночих нарядів та спокійних вечорів у колі родини, змінивши їх на військове життя, сповнене побутових незручностей та небезпеки.

«З раннього дитинства я дружила з хлопцями, тому, відповідно, й ігри були «пацанячими». У підлітковому віці я мріяла про якийсь більш екстремальний, живий фах. Але під впливом батьків вступила до педагогічного вишу. Проте згодом, працюючи в школі, зрозуміла, що це зовсім не моє», – розповіла військова.

І зазначила, що її брат проходив службу у внутрішніх військах, і у вчительки виникла ідея – вона вирішала також надягти однострій.

Армія – це постійний виклик собі

Вибір жінки впав на Окрему гірсько-штурмову Закарпатську бригаду. Вже за деякий час відбулася перша ротація Мар’яни до району проведення ООС.

«Армія, на відміну від цивільних спеціальностей, дає море можливостей для розвитку та самовдосконалення. У військах це і курси лідерства, і удосконалення своєї фізичної форми, і вивчення новітніх зразків озброєння, які активно поступають в ЗСУ. Армія – це постійний виклик собі!», – ділиться думками Мар’яна.

Минулого року Мар’яна закінчила курси лідерства та отримала звання молодшого сержанта. Зараз жінка-військовослужбовець обіймає посаду командира відділення взводу управління бригадної артилерійської групи.

Перша в підрозділі здала іспит на «штормовий берет»

«Я впевнена, що жінки можуть бути лідерами та виконувати службові обов’язки на рівні з побратимами-чоловіками. Головне правило для керівника будь-якої ланки, і не має значення якої ти статі – це вміння знайти вірний підхід до кожного підлеглого, в той же час встановивши сувору субординацію. Крім того, сержантський склад повинен постійно удосконалювати свої вміння та знання, щоб бути взірцем та мотиватором для підлеглих», – розповіла військовослужбовець.

Мар’яна стала першим військовослужбовцем в своєму підрозділі, хто здав іспит на «штормовий берет» – символ належності до братерства гірського піхотинця. Це дійсно стало черговим викликом для військової, адже проходження смуги гірського піхотинця – це постійна робота над своїми страхами, силою духу та фізичними навичками, це набуття нових вмінь та удосконалення старих.

«Сподіваюся, в цьому я також стану мотиватором для колективу і вже найближчим часом мій підрозділ у повному складі набуде право носити штормовий берет», – зазначила військова.

За матеріалами фейсбук-сторінки “Операція об’єднаних сил”.  

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі