НТА > НОВИНИ > Суспільство > #Живий_Герой. На війні втратив руку і ноги. Тепер здійснює мрію – підйом на Говерлу

#Живий_Герой. На війні втратив руку і ноги. Тепер здійснює мрію – підйом на Говерлу

138

Вадим Довгорук – воїн 3-го окремого полку СпП імені князя Святослава Хороброго, учасник боїв за ДАП. У 2015-му військовий потрапив в полон, в бою він втратив ліку руку, а згодом через обмороження і ноги. Попри пережите, військовий залишився у лавах ЗСУ, став татом та вирішив здійснити свою мрію – піднятися на Говерлу.

NTA продовжує серію розповідей #Живий_Герой про наших військових.

Узимку 2015 року Вадим Довгорук під час Дебальцевської операції разом з побратимами на БТРі їхав на чолі колони з пораненими українськими захисниками, коли зненацька їх заскочили війська окупантів…

Важкопоранений захисник провів 4 дні просто неба, отримавши обмороження 4 ступеня. Чоловік вижив, однак потрапив в полон. Завдяки місцевій медсестрі про його долю довідалися рідні, відтак, Довгорука вдалося витягти з лап окупантів. Проте, на жаль, воїну довелося ампутували обморожені ноги.

Після війни – нові вершини

Тяжкі травми, поранення та випробування не зупинили жагу до життя. Попри все пережите, Вадим продовжив службу, одружився, став татусем, а також співзасновником та учасником Всеукраїнського турніру з кросфіту серед ветеранів «Сила нації».

Ба більше, нещодавно Вадим вирішив здійснити свою мрію – піднятися на найвищу вершину України – Говерлу. Разом із побратимами він піднявся до позначки 1520 метрів і звідти вирушив пішки до вершини. Коли до верхів’я лишалося 100 метрів, воїн із командою вирішили завершити сходження, аби встигнути повернутися назад до заходу сонця.

«Вадим дуже втомився. Ще б пак – пройти понад 10 кілометрів і набрати висоти 400 метрів. Так він ще ніколи не ходив. Тримався молодцем і був дуже розчарований, що доводиться повертатися, коли до вершини – палицею докинути. Але вчинив мужньо, як справжній альпініст, мудро прийняв і втримав удар», – розповідає наставник і провідник Вадима у сходженні на гору Володимир Кінцицький.

На цьому Довгорук не зупинився, а лише мотивувався. Вже наступного року воїн планує підкорити Говерлу.

Джерело: Фонд «Повернись живим»

Фото: Командування Сил спеціальних операцій ЗС України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі