НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > «Зігнати» пампухи або як привести організм до тями після свят

«Зігнати» пампухи або як привести організм до тями після свят

Як боротися із зайвою вагою нею радять шеф-кухар, тренер і спортивний лікар, консультантка зі здорового харчування

601

Олів’є доїли, шампанське допили, ще буде один захід пампухів… І, страшно стати на ваги? Зазвичай свята залишають по собі значний відбиток у вигляді зайвих кілограмів.

Як швидко вийти зі святкового режиму і без шкоди для здоров’я повернутися у форму, – «Підсумки. Наживо» з’ясовували у шеф-кухаря, консультантки зі здорового харчування, спортивного лікаря.

Зайва вага після свят, як позбутися

Їжа на пару та інтервальне харчування

Святкові застілля, гучні вечірки до ранку, ласування всіма смаколиками зі столу, – і зайва вага набирається моментально. Наслідки тривалих святкувань можуть ще довго давати про себе знати, якщо вчасно не почати боротьбу із ними. Насамперед – це збалансувати харчування, – переконує шеф-кухар Андрій Іванів.

«Організм після свят в стресі і нам треба його заспокоїти. Стан наших внутрішніх органів –  кишківник, печінка, нирки – автоматично позначається і на зовнішності», – говорить він.

Серед його рекомендацій –  їжа, приготована на пару. Вона є найбільш дієтичною, але не менш збалансованою. Регулярно вживаючи її, можна одразу помітити, як покращується стан шкіри, нігтів та волосся.

«Обов’язково при готуванні потрібно накривати страву кришкою, щоб всі ці поживні речовини накопичувалися на ній і з неї поверталися у на наші продукти. Таким чином більша кількість поживних речовин зберігається», – радить Андрій Іванів.

Щоб схуднути, потрібно починати їсти. Це правило, про яке говорять лікарі-дієтологи. Має бути свідомий підхід до їжі – що, як і коли їсти – але в жодному разі не жорсткі дієти, які були в тренді кілька років тому.

Після свят лікарі рекомендують вживати більше білка. Виняток – люди, що мають захворювання нирок.

Хорошим стартом для відновлення організму буде так зване інтервальне голодування.

«О 18:00 ми закінчуємо їсти, а о 12:00 – починаємо. Перерва без їжі – 16 годин. За цей час організм перезавантажується, відпочиває», – пояснює особливості такого харчування консультантка зі здорового харчування Ірина Головата. За її словами, сніданок має бути вуглеводний і зі складними вуглеводами або білковий. Допускаються жири.

Ходьба і біг VS зайва вага

Втім, лише правильного харчування замало. Щоб відновити форму після свят, слід також посилити фізичне навантаження. Але до цього також потрібно підходити з розумом. Особливо, якщо ви новачок у спорті. Обов’язковою є консультація лікарів і повне медичне обстеження, кажуть тренери. Тільки тоді можна буде підібрати індивідуальні вправи.

«Якщо людина не має відхилень і паталогій, то може поступово, дозовано збільшувати навантаження. Починати з легкого кардіо, ходьби, потім переходити на біг, на лфк- лікувальну фізкультурі. Потім додавати навантаження із вільними вагами», – консультує говорить тренер і спортивний лікар Ярослав Атаманчук.

Не їм усе, а дегустую

Також поради мають і психологи. Звідки взагалі пішла традиція щедро накривати на стіл, готувати багато та переїдати? Психологи розповідають, що причина – у минулому українського народу. Зокрема, і в пережитому Голодоморі. Це травма, яка передається з покоління в покоління. Саме переїданням рятуємося від страху голоду. Але позбутися його можна, попередньо підготувавши себе до гучного застілля.

«При застіллі побавтеся в гру «Я-дегустатор», тобто – не з’їсти все, що на столі, а про дегустувати. При дегустації завжди беруть мало їсти, але акцентується на довшому жуванні. Це повільне вживання їжі, щоб отримати смакове задоволення», – поділилася порадою психологиня Наталя Гродзь.

Більшість новорічно-різдвяних свят вже позаду, але якщо ви плануєте чергове застілля, добре подумайте і зважте всі плюси та мінуси, перш ніж вдаватися до переїдання. Втім, якщо з’їли зайвого, важливо, кажуть психологи, не картати себе за набрані кілограми, аби почуття провини не спричинило новий напад голоду.

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі