НТА > НОВИНИ > Війна > «Зірка Пригожина» заходить. У російській армії відбуваються зміни акцентів

«Зірка Пригожина» заходить. У російській армії відбуваються зміни акцентів

Володимир Путін планує розвивати регулярну армію й надалі, роблячи її потужнішою

299

Після невдалих спроб захопити Бахмут власник приватної військової компанії «Вагнер» Євген Пригожин втратив владу й авторитет в очах президента Росії Володимира Путіна. Тепер той хоче змістити акцент назад на регулярну російську армію.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни.

За їх версією, «зірка Пригожина розпочала заходити». Ймовірно, Путін звернувся до нього та генерала армії Сергія Суровкіна, щоби перший завоював якомога більше територій, а інший – морально зламав українців масованими ракетними обстрілами.

«Обидва зазнали невдач, оскільки спроби Пригожина захопити Бахмут завершилися, а повітряна кампанія Суровікіна зробила не більше, ніж завдала страждань українським мирним мешканцям, витративши більшість російських запасів високоточних ракет», – зазначили в Інституті вивчення війни.

За цей період Пригожин, схоже, вирішив, що має належний авторитет, щоби кинути виклик міністру оборони Росії Сергію Шойгу за першість у військових справах. Але зараз ці надії здаються марними. Тепер Путін знову зосередився на регулярній армії.

Такі зміни мають як позитивні, так і негативні наслідки, при цьому не тільки для України. Серед плюсів є те, що такі люди, як Пригожин, не мають перебувати у владі.

«Повернення до помітності та впливу професійніших військових офіцерів, таких як Герасимов, ймовірно, свідчить про зменшення вірогідності того, що Путін піддасться божевільним вимогам ультраправої провоєнної фракції, що, можливо, ще більше зменшить і без того низьку ймовірність нераціональної ескалації», – зауважили аналітики.

Серед мінусів: зосередження уваги на регулярній армії свідчить про те, що Путін буде її розвивати і надалі, роблячи потужнішою. Аналітики в цьому вбачають загрозу не тільки в контексті війни в Україні, але і для майбутньої безпеки НАТО.

Ключові тези звіту Інституту вивчення війни

  • Голова Держдуми Росії В’ячеслав Володін виступив із неправдоподібними погрозами ядерної ескалації в рамках інформаційної операції, спрямованої на стримування подальшої військової допомоги Заходу Україні; Росія навряд чи застосує ядерну зброю в Україні і вкрай малоймовірно, що застосує її проти Заходу
  • Російські військові блогери продовжили обговорювати потенціал майбутнього великого російського чи українського наступу та припускали, які райони є найпріоритетнішими цілями.
  • Російські війська продовжували обмежені контратаки, щоби відвоювати втрачені позиції на лінії Сватове-Кремінна; українські війська обстріляли промисловий об’єкт у Кадіївці Луганської області з ракет HIMARS
  • Росіяни продовжували наступати в районі Бахмута та Донецька-Авдіївки
  • Російські джерела стверджували, що їхні війська наступають на двох напрямках у Запорізькій області, при цьому основні зусилля зосереджували на Гуляйполі й Оріхові; представники українських Сил оборони заявили, що широкомасштабних операцій на запорізькому напрямку немає
  • Російська окупаційна влада продовжила захоплення цивільної інфраструктури на окупованих територіях за рахунок здоров’я та безпеки цивільного населення

Нагадаємо, що українські сили завдали більше 10-ти ударів по районах зосередження рашистів, збили ворожий безпілотник «Орлан-10». Натомість загарбники проявляють активність на Бахмутському напрямку, наступаючи на позиції наших військ. Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі