НТА > НОВИНИ > Новини світу > Зміцнення кордону з Білоруссю і спільна стратегія. Які є варіанти вирішення ситуації з мігрантами

Зміцнення кордону з Білоруссю і спільна стратегія. Які є варіанти вирішення ситуації з мігрантами

125

Павло Клімкін, колишній міністр закордонних справ України, вважає, що Україні потрібно зміцнювати кордони з Білоруссю. Таку позицію, на його думку, потрібно було сформувати ще раніше, адже Білорусь не вперше виступає інструментом Росії.

Про це він розповів на “Говорить Великий Львів” під час прямого етеру на NTA.

Ситуація з біженцями в Польщі – класична КГБ-ка операція

На думку ексміністра закордонних справ України, колапс на кордоні Білорусі з біженцями – це спланована операція під керівництвом Кремля, а Білорусь – лише виконавець. Метою Путіна в цьому випадку є знайти нові важелі впливу на Європу та вернути Білорусь на арену європейської політики.

«Путін непостачанням газу душить і сушить Європу. Росія виробляє, але не постачає газ європейцям, наповнює тільки німецькі сховища. Ситуація з біженцями в Польщі – це класична КГБ-істська операція, яка має на меті створити ще одну кризу – міграційну. Для багатьох європейців – це як травма з 2015-16 років. За деякими даними, наплив мігрантів з того час складає до 2-х мільйонів людей”, – пояснює Павло Клімкін.

Він також стверджує, що Лукашенко в цій ситуації – лише інструмент в руках Путіна, якому також вигідно, щоб Білорусь знову стала європейським “гравцем”.

Ексміністр розповів, що за останні два дні Меркель двічі говорила з Путіним, однак не лише про газ, а й про міграційну кризу. Президент Російської Федерації в цій розмові апелював до Лукашевського, запрошуючи його до столу переговорів.

“Білорусь видає візи афганцям, курдам. Ще й заробляє на цьому: на камеру люди показують візи, офіційно видані в Анкарі,  а потім  зізнаються, що заплатили за них по 2-3 тисячі доларів. Потім саджають біженців саджають у чартерні літаки і вивантажують їх в Мінську, женуть на кордон,  де  вже створюються табори. Зважаючи на це і на розмову Путіна з Меркель, можна сказати, що вони створюють міграційний шантаж і цинічно на ньому наживаються”, – вважає Павло Клімкін, співзасновник Центру національної стійкості і розвитку

Системно зміцнювати наш кордон з Білоруссю

Експерт вважає, що правильною реакцією України на ці події, було б сісти за стіл переговорів з секретарями РНБО Польщі і Литви, разом з міністрами внутрішніх справ та розробити спільний план дій та стратегію. Логічним продовженням цього мало б бути спільне звернення до Брюсселю з вимогою дати гарантії допомоги у випадку “захоплення” кордонів України.

“Я за те, щоб системно зміцнювати наш кордон з Білоруссю. Це тисяча кілометрів, але це питання нашого національного існування і національної безпеки. Так, ми не можемо зробити це з сьогодні на завтра, але в нас є прикордонники й ми можемо залучити територіальну оборону. Це не поодинокий випадок, а система і  нам прекрасно зрозуміло, що Путін буде намагатися зробити “фейкову союзну державу” і фактично використовуватиме Білорусь”, – пояснив Павло Клімкін.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі