НТА > НОВИНИ > Суспільство > Зміна клімату вдарить по економіці п’яти областей України – дослідження

Зміна клімату вдарить по економіці п’яти областей України – дослідження

Проблеми з вирощуванням ячменю, кукурудзи і соняшника можуть розпочатися вже з 2030 року

555

Зміна клімату, яка призведе до скорочення врожайності,  найсильніше вдарить по економіці п’яти областей – Черкаської, Херсонської, Кіровоградської, Полтавської та Вінницької.

Про це пише Green Deal з посиланням на дослідження Світового банку щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України, проведеного з ініціативи Мінекології.

Фахівці вивчили два сценарії – глобальне підвищення температури до 2100 року на 2,4° і на 4,3°. У першому випадку – це зростання температури за умови боротьби з викидами вуглецю, а в другому – без скорочення викидів.

Висновки дослідження показують, що проблеми з вирощуванням ячменю, кукурудзи і соняшника у цих областях можуть розпочатися вже з 2030 року. До 2050 року врожайність може опуститись до показників 2010 року. У звіті уточнюють, що непередбачуваність опадів, особливо після 2050 року, вимагає вже сьогодні приділяти більше уваги прогнозованим змінам на місцевому рівні.

“Найбільші втрати доходів домогосподарств і найбільше зростання бідності та нерівності через зниження вартості сільськогосподарського виробництва прогнозується у Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях”, – йдеться у дослідженні.

Експерти вважають, що влада і компанії повинні проводити більш збалансовані стратегії управління водними ресурсами на основі ризиків від зміни клімату. Це допоможе збільшити врожайність критично важливих продуктів.

“Кліматично збалансовані стратегії управління водними ресурсами можуть підвищити загальну врожайність в Україні на 20-40%, зокрема до 80% – для кукурудзи та до 40-80% – для соняшника.

Щорічний зиск від підтримки оптимального водного балансу може становити $264-504 млн. Найбільші вигоди від раціонального управління водними ресурсами припадуть на кукурудзу як критично важливий експортний товар. Вони оцінюються у $92,7 млн”, – зазначають експерти.

Нагадаємо, що у вересні цього року Світовий банк опублікував звіт, де зазначають, що кліматичні зміни призводять до засух, повеней, штормів, ураганів та аномальної спеки. Через це до 2050 року близько 216 млн людей будуть змушені залишити свої домівки.

Читайте також “У Канаді -51, а у Франції +15. Передноворічні аномалії у світі”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"