НТА > НОВИНИ > Економіка > Зміни клімату вплинули на осінню посівну в Україні. На допомогу фермерам приходять вчені

Зміни клімату вплинули на осінню посівну в Україні. На допомогу фермерам приходять вчені

123

Потепління в осінній і зимовий періоди призвело до того, що найкращими термінами сівби озимих зернових в Україні є 10-25 вересня. Це означає, що вони змістилися в часі на 5-7 днів у бік пізніших календарних термінів.

Такими виявилися результати досліджень останніх років низки науково-дослідних установ. Про це повідомив The Ukrainian Farmer із посиланням на кандидата сільськогосподарських наук Леоніда Глущенка.

Науковець зазначив, що середня температура повітря у вересні-листопаді за останні десять років – +9°С, що на 1,2°С вище від середньої багаторічної норми, а опадів у цей період випало на 25,2 мм менше.

«За відсутності вологи в посівному шарі сівбу озимих зернових доцільно перенести, орієнтуючись на показники Гідрометцентру, на кінець оптимальних термінів (30-го вересня) або навіть до 5-10-го жовтня, ближче до ймовірних опадів», – зазначив Глущенко.

За словами науковця, у першій половині оптимальних термінів засівають площі, звільнені від пізніх парових культур і непарових попередників. Час сівби впливає на зростання, розвиток, морозо- і зимостійкість рослин, стійкість проти хвороб, шкідників, бур’янів.

Нагадаємо, що нещодавно директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда розповів, що за останні роки значно збільшилася середньорічна температура. Це може призвести до того, що вже через якихось два десятки років в Україні не буде зими.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі