НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Змінити намет на хату: самітник із Брюховицького лісу хоче повернутися до людей

Змінити намет на хату: самітник із Брюховицького лісу хоче повернутися до людей

Чоловік, який нині живе самітником, не має власного помешкання із 2003 року, діти з ним не спілкуються

583

Літній чоловік, який уже кілька років усамітнено мешкає серед Брюховицького лісу, що неподалік Львова, готовий змінити місце проживання. Понад те, не хоче жити самітником. Утім, як виявилося, просто дах над головою йому не цікавий. Безхатько хоче жити у домі  з господарями.

У гостях у неординарного чоловіка побувала «Правда. Наживо» (щобудня о 19:00 на NTA).

Самітник і “випробувальне життя”

Про брюховицького самітника вже неодноразово писали і користувачі соцмереж, і журналісти, адже його спосіб життя вражав: саморобний намет, з їжі – або що сам знайде, або що приносять небайдужі. Сам пан Роман від допомоги харчами і теплими речами не відмовляться. Втім тривало змінювати місце проживання не хотів, хоча волонтери пропонували допомогти йому із помешканням.

Зараз чоловік живе неподалік траси. Зі знарядь праці – невеликий топірець. Готує їжу на вогні. Гріється також біля багаття. Пан Роман має вади слуху і вимови. Про те, чому опинився в лісі, відвідувачам описує на аркуші паперу. Повідомив, що йому 63 роки, свою кватиру покинув ще у 2003-ому році.

«Я читаю. Живу добре, хоч і трішки зимно вночі. Але таке життя – випробувальне. Маємо витерпіти все, що є тимчасовим, якому скоро кінець», – написав пан Роман.

Вибір нового помешкання

Чоловік підтвердив, що жити у лісі –  це його добровільний вибір. Після смерті дружини у нього залишились двоє дітей, які з ним не спілкуються. Йому допомагають місцеві мешканці та волонтери. Один із них –  львів’янин Ярослав Кардаш. Він дізнався про пана Романа від своїх родичів й одразу запропонував поміч.

«Я його запитував, чи він готовий переїхати, бо ж у лісі холодно. Він мені відписав, що не хоче переселятися у будинок пристарілих, бо має завдання навернути людей і приготувати дорогу до Господа», – пригадує знайомство з самітником Ярослав Кардаш.

Тож чоловік вирішив шукати допомогу для Романа у соцмережах. Насамперед, підшуковував житло. У відповідь отримав десятки повідомлень і дзвінків. Люди навіть готові купити для безхатька помешкання. Вже сьогодні його готова прилаштувати у себе спільнота для безпритульних у Дрогобичі.

«На жаль, він відмовився їхати туди. Сказав, що хотів би переїхати жити в якийсь будинок, але щоб він не був порожнім, де би він один жив. Хотів би жити разом з господарями», – додає Ярослав Кардаш.

Такого варіанту наразі ще надходило, тож чоловік і далі планує мешкати у наметі.

“Правда. Наживо”

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі