НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Зможе повернутися до школи. Як 13-річний Максим живе з донорським серцем

Зможе повернутися до школи. Як 13-річний Максим живе з донорським серцем

Лікарі зазначили, що донорський орган працює бездоганно

613

13-річний Максим – перша дитина, якій пересадили серце в Україні – вчора, 10 грудня, приходив у лікарню на плановий огляд. Він уже 80 днів живе з донорським серцем. Лікарі зазначають, що  Максим – абсолютно здорова дитина і наступного року навіть зможе повернутися до школи.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

У медустанові зазначають, що 13-річний Максим активно займається спортом, щодня гуляє у лісі та ходить на риболовлю з батьком.

«13-річний Максим, який уже 80 днів живе з донорським серцем, був у нас на плановому огляді. Обстеження підтвердили: донорський орган працює бездоганно. Фракція викиду – 65. Це показник абсолютного здорової дитини», – розповіли медики.

За словами лікарів, вже наступного року Максим зможе повернутися до школи.

Нагадаємо, що в Україні 22 вересня у Львові медики вперше в Україні здійснили операцію трансплантації серця 13-річному хлопчикові.

Хлопець хворів від липня , коли в нього раптово стався інсульт.

«Останній місяць дитина була в реанімації Волинського ОДТМО, останні два тижні – у нас», – повідомляв генеральний директор Клінічної лікарні швидкої допомоги Львова Олег Самчук.

Донором став 54-річний чоловік, який помер від інсульту. Згоду на посмертну трансплантацію дала його дружина. Перед пересадкою серця Максим перебував у критичному стані, лік ішов на дні.

На другий день після операції 13-річний Максим завів профіль в інстаграмі, де одразу повідомив про свій нинішній стан.

Допис вийшов лаконічним, але підсилений емоційним фото хлопця з лікарняного ліжка:  «Другий День з новим серцем! Почуваюсь набагато краще)))».

У жовтні  Максима Давидюка виписали додому. Хлопець разом із мамою поїхав у село Зарудці Камінь-Каширського району. Максим мав навідуватись на планові огляди у клініку.

Так,  4 листопада він приходив у лікарню. Тоді медики після огляду зазначили, що донорський орган працює добре. Це був 44-й день після операції. Хлопець, за словами лікарів,  чудово почувається, без проблем піднімається сходами і навіть займається спортом.

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"