НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Знеболювальні і протизапальні: у Львівській політехніці виробляють гідрогелеві пов’язки для воїнів

Знеболювальні і протизапальні: у Львівській політехніці виробляють гідрогелеві пов’язки для воїнів

Пов’язки можуть бути на тілі до 5-ти днів. Оскільки вони прозора, лікар може бачити, в якому стані рана

1622

У НУ «Львівська політехніка» науковці разом зі студентами запустили виробництво гідрогелевих пов’язок. Розпочали роботу практично одразу після вторгнення Росії, адже такі пов’язки є дуже помічними для медиків у прифронтових госпіталях.

Що таке гідрогелеві пов’язки

Гідрогелеві пов`язки – це стерильне покриття. Воно забезпечує накриття та захист ран від забруднення та інфікування. Також має охолоджувальний, знеболювальний, протизапальний, антисептичний та ранозагоювальний ефекти.

Готові пов`язки запаковують у спеціальні пакети, які волонтери доставляють у прифронтові госпіталі. Над ідеєю гідрогелевих лікувальних матеріалів науковці-хіміки працювали 10 років, а останні два – вдосконалювали технологію.

«Торік році ми побудували напівпромислову установку. Оскільки це було загалом цікаво для української медицини і, може, навіть, закордонної. Адже метод вологого заживлення ран є дуже поширеним у країнах Європи, Північної Америки, – розповідає начальник науково-дослідної частини Національного університету “Львівська Політехніка” Роман Небесний.

Пів тисячі пов’язок щодня

З 8 березня цього року в університеті почали випустили промислові партії. Зараз виготовляють до пів тисячі таких пов`язок на день. Вони можуть бути звичайними, стерильними або містити спеціальний лікарський препарат.

«Вміст пов’язки на основі натрію і значно ефективніша, аніж марля, прикладена до рани. Марля може бути щонайбільше дві години на рані. Далі її здирають. Це боляче. Наша пов’язка може бути на тілі до 5-ти днів. Оскільки вона прозора, лікар може бачити в якому стані рана», – розповідає студент 4-го курсу інституту хімії НУ “Львівська політехніка” Володимир Лях.

Наразі пов’язки скерували у близько десяти різних закладі у Києві, Львові, на схід України. Мета – врешті охопити всю Україну.

«Це дасть змогу оцінити і реальну потребу саме в цих повязках. Спочатку ми задіяли внутрішні ресурси науково-дослідного університету. І зробили первинну покупку за внутрішні кошти університету. Потім нас підтримали волонтери», – додає Роман Небесний.

Зараз науковці шукатимуть інвестора, який зможе розгорнути повноцінне промислове виробництво. Адже фідбек від військових медиків уже є: пов’язки справді виручають при порятунку українських воїнів.

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
13
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
2
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі