НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Знищення ветеринарної медицини? У львівському виші розгорівся скандал

Знищення ветеринарної медицини? У львівському виші розгорівся скандал

740

Викладачі Національного університету ветеринарної медицини проти зміни назви вишу. Мовляв, це знищення ветеринарії як такої та іміджу навчального закладу, який напрацьовувався роками світі.

Про скандал в освіті розповіли журналісти NTA у програмі «Правда. Наживо» (щобудня о 19.00 годині).

Обурення викладачів

Першою про нововведення в Університеті ветеринарної медицини повідомила доцентка кафедри фармакології та токсикології Алла Винярська. Її така новина обурила. Скаржиться, усе відбувається надто швидко і у той час, коли чимало викладачів у відпустках.

«Нововведення форсує адміністрація. І це викликає занепокоєння. Бо вчені ради, які відбулися під час відпусток, відбулися дуже швидко», – каже вона.

Такий розвиток подій, за її словами, може призвести до знищення ветеринарної медицини у Львові як такої. Згодом університет можуть об’єднати із іншим вишем – ймовірно, з Національним аграрним університетом у Дублянах, як це намагалися зробити у 2012-му році. Проте тоді викладачі свій навчальний заклад відстояли.

«Тоді головним аргументом було те, що наш університет є одним із найстаріших вишів Східної Європи. Спільною спадщиною ветеринарної медицини України та Польщі. Тому цього робити не можна», – згадує про події 2012-го доцентка кафедри фармакології та токсикології.

«Якщо поміняти назву, то і виш змінить свій імідж. Нас знають в Канаді, США, Польщі, Франції та у Молдавії, а якщо змінити назву  – втратиться імідж вишу», – додає завідувач кафедри біологічної і загальної хімії ветеринарного університету Степан Грабовський.

Студенти ще не визначилися

У студентів університету думки щодо ймовірного перейменування різняться. Деякі з них про новововведення узагалі дізналися зі ЗМІ.

«10 років тому говорили про об’єднання ветеринарного університету з Дублянським. Сьогодні викладачі потайки між собою говорять, що зараз знову є така загроза і наші навчальні заклади хочуть об’єднати. Студенти ж вважають, що зміна назви університету не покращить якість рівень викладання в цьому навчальному закладі», – розповідає студент 5-го курсу Юрій Кенцало.

«Думаю, треба змінити, бо багато людей думає, що це університет ветеринарний. Тільки ветеринарна медицина. А тут багато факультетів», – має іншу думку студентка 3-го курсу факультету економіки та менеджменту.

Рішення ще не остаточне?

Адміністрація ж вишу пояснює, що головний аргумент такої ініціативи – бажання збільшити кількість бажаючих вступати до їх вишу. Адже з 3 500 тисяч студентів тільки 1 200 вчаться на факультеті ветеринарної медицини. Решта – на інших чотирьох факультетах.

«Ми розвиваємо нові спеціальності, зокрема, ще до мене були відкриті такі спеціальності як фармація, промислова фармація. Зараз є – фізична культура і спорт, ерготерапія», – аргументує проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету ветеринарної медицини Ігор Двилюк.

Кажуть, відділ маркетингу проаналізував попит студентів, тому і вирішили змінити назву вишу. «Студент  вибравши якусь іншу спеціальність, бачить ветеринарна медицина і його це може не влаштовувати. Ну і відповідно він йде в інший виш», – пояснює Ігор Двилюк.

В адміністрації наголошують, рішення ще на стадії обговорення. Приймуть його лише на конференції трудового колективу вишу, де будуть присутні і студенти. Там і голосуватимуть за зміну назви. Коли ж вона відбудеться поки сказати не готові.

Юлія Бундз

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі