НТА > НОВИНИ > Спорт > Золото і рекорди: українці розривають Токіо

Золото і рекорди: українці розривають Токіо

141

Дві золоті, дві срібні та чотири бронзові медалі – такий здобуток збірної України на Паралімпійських іграх у восьмий день змагань. Нагороди найвищої проби – в активі плавця Максима Крипака та штовхальниці ядра Анастасії Москаленко.

Як повідомив сайт Суспільного, особливо помітним став тріумф нашої легкоатлетки. Це був останній фінал восьмого дня за участю України. Анастасія Москаленко завершила його золотом у жіночому штовханні ядра в класі F32.

Це друга нагорода атлетки на її дебютній Паралімпіаді. Раніше Москаленко виграла в Токіо срібло в метанні булави. До цього в Токіо Україна вже здобула чотири медалі у штовханні ядра. Золото виграв Максим Коваль, три срібла – в Олександра Ярового, Романа Данилюка й Анастасії Мисник.

22 August 2018, Germany, Berlin: Disabled Sports: European Championships of Athletes in Jahn-Sportpark, Shot Put, Women, Women, F32nd Anastasiia Moskalenko from Ukraine in action. Photo: Jens Büttner/dpa-Zentralbild/dpa (Photo by Jens Büttner/picture alliance via Getty Images)

Як і в метанні булави, кваліфікацію у штовханні ядра не проводили. Спортсменки відразу змагалися у фіналі, до якого відібрали вісім учасниць. Вони мали по шість спроб, і до заліку йшла найкраща.

Москаленко була однією з фавориток на нагороду та входила в змагання з одним із найвищих особистих рекордів – 6.92 метра.

У фіналі українка перевершила не лише свій особистий рекорд, а й світовий, штовхнувши ядро на 7.61 метра. Медаль Анастасії гарантувала ще перша спроба – на 7.01. Але друга – рекордна – вивела її в лідерки та дозволила випередити полячку Розу Козаковську, якій Москаленко поступилася в метанні булави.

Медаль Москаленко стала 75-ю для України на цій Паралімпіаді.

Трохи раніше володарем золотої нагороди на дистанції 400 метрів вільним стилем став плавець Максим Крипак (клас – S10).

Maksym Krypak, of the Ukraine, finishes first in the the men’s 100-meter backstroke S10 final swimming competition at the Rio 2016 Paralympic Games in Rio de Janeiro, Brazil, Saturday, Sept. 10, 2016.(AP Photo/Leo Correa)

Для Крипака фінал Паралімпіади-2020 на 400-метрівці став п’ятим. Попередні чотири закінчилися для нього чотирма нагородами: золото українець здобув у 100-метрівці вільним стилем та батерфляєм, срібло – у 50-метрівці вільним стилем. Ще одну медаль (бронзу) Україна із Крипаком виграла у чоловічій естафеті

Усі медалі України у восьмий змагальний день Паралімпіади-2020

золото: Максим Крипак (400 метрів, вільний стиль, клас – S10), Анастасія Москаленко (штовхання ядра, клас – F32)

срібло: Василь Ковальчук (пневматична гвинтівка, 10 метрів, клас – SH1), Олексій Федина (100 метрів, брас, клас – S12)

бронза: Ірина Щетник (пневматична гвинтівка, 10 метрів, клас – SH1), Іван Май та Лев Кац (настільний теніс, парний турнір, клас – S9), Яна Бережна (100 метрів, брас, клас – SB11), Ярина Матло (100 метрів, брасом, клас – S12)

Нагадаємо, що за підсумками попереднього дня в Токіо на Паралімпійських іграх на рахунку збірної України було 67 нагород (15 золотих медалей, 33 срібних і 19 бронзових). Наша команда йшла на 5-ій позиції в медальному заліку. Лідирувала команда Китаю – 132 нагороди.