НТА > НОВИНИ > Новини світу > Зустріч Зеленського і Байдена у Білому домі. Наживо

Зустріч Зеленського і Байдена у Білому домі. Наживо

203

У Білому домі розпочалась зустріч президентів США та України Джо Байдена та Володимира Зеленського. Перед розмовою за зачиненими дверима, глави двох країн зробили короткі заяви для ЗМІ.

“У Білому домі (Вашингтон) розпочалася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента США Джозефа Байдена. Перед переговорами глави держав зроблять короткі заяви для ЗМІ. Після цього відбудуться перемовини у розширеному форматі, а також віч-на-віч”, – повідомляє Офіс Президента.

У вітальних словах  Джо Байден заявив, що у період святкування 30-річчя Незалежності України, партнерство між країнами міцніє, адже в України і США однакові цінності і Сполучені Штати дотримуються мети щодо Європи – щоб вона була цілісною і мирною.

“США залишається вірним прихильником суверенітету та територіальній цілісності України перед лицем російської агресії. Ми відновили роботу комісії з питань стратегічного партнерства між нашими країнами, ми також створили нові стратегічні оборонні рамки і надаємо допомогу для безпекового пакету на суму 60 мільйонів доларів”, – наголосив Джо Байден.

У відповідь Володимир Зеленський подякував США за надані понад 2 мільйони доз вакцини для щеплення українців. Також висловив співчуття щодо загибелі американських військових в Афганістані під час вибухів у Кабулі.

“Я маю сьогодні до обговорення багато питань, які є важливими для України. Сподіваюся ми знайдемо відповіді на них. Передусім, це безпекові питання. Це безпека на Донбасі, безпека на тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму. Безпека у Чорному морі”, – заявив президент України.

Також виокремив питання енергетичної безпеки – як для України, так і всієї Європи – через запуск “Північного потоку-2”.

“Цікавлять терміни і перспективи вступу України в НАТО, а ще участь США  до залучення їх у мирному врегулюванні подій на Донбасі”, – додав він.

Ще одним блоком питань до обговорення Зеленський назвав – економіку.

“Ми підготували великий план про трансформацію української економіки. Тож цікавить, якою може бути роль США в його підтримці“, – доповнив перелік тем для розмови український президент.

Окрім того, Зеленський повідомив Байдену, що вранці передали його команді список всіх полонених України.

Ми їх підготували, ці списки – людей, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донбасу, у тимчасово окупованому Криму, в Росії, Москві. Їх біля 450 людей. Яку роль, яку допомогу можуть надати Сполучені Штати?”, – озвучив болюче запитання Зеленський.

Очікується, що за результатами переговорів буде опубліковано спільну заяву президентів. Спільної пресконференції по завершенню перемовин не заплановано.

Візит президента Зеленського до США розпочався вчора, 31 серпня, і триватиме до 5 вересня.

А про те, чому зустріч із Байденом кілька разів переносилася, та якими будуть результати перемовин – читайте тут.

Відео: Радіо Свобода

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі