НТА > Статті > Зустріч Зеленського і Макрона у Парижі: про що говоритимуть президенти? 

Зустріч Зеленського і Макрона у Парижі: про що говоритимуть президенти? 

378

Уже цієї п’ятниці, 16 квітня, увага чи не всіх світових медіа буде прикута до подій у Парижі. Саме там відбудеться зустріч українського президента Володимира Зеленського з його французьким колегою Еммануелем Макроном. Ключовою темою для обговорення двох гарантів будуть події на Сході України. Цю інформацію, зокрема, підтверджують у команді Зеленського.

Така зустріч актуальна і важлива, вважає політолог, професор Львівської політехніки Микола Бучин. Особливо, зважаючи на те, що недавно відбулися перемовини між Макроном, Путіним і Меркель – але без Зеленського.

  Микола Бучин:

“Зараз важливо показати те, що українська влада має тісні контакти і взаємодію з лідерами Європейського Союзу. А з другого боку, зараз дуже важливо в умовах нарощування військової могутності біля кордонів Збройних сил Росії, в умовах ескалації показати, що Європейський Союз і лідери Європейського Союзу стоять на нашій стороні. Вони консолідовану мають позицію. Тому я думаю, що у цьому випадку Володимир Зеленський і Макрон будуть говорити про консолідацію Європейського Союзу, про певний тиск дипломатичний проти Росії. Так само, я припускаю, що Володимир Зеленський буде пробувати піднімати питання санкцій, оскільки зараз заговорили в ЄС про можливі нові санкції проти Росії  – як один з інструментів впливу і деескалації конфлікту”.

Попри важливість майбутньої зустрічі, Микола Бучин вбачає у ній і певні небезпечні моменти для України, про які не слід забувати.

“Ми в принципі знаємо, що Еммануель Макрон належить до тих європейських лідерів, які все-таки намагаються співпрацювати з Росією. Намагаються вести з нею діалог. І вважають, що європейська безпека і розвиток Європи неможливі без Росії. І ми знаємо, що дуже часто на переговорах у Нормандському форматі Макрон займав доволі толерантну, ліберальну до Росії позицію. Тому у цьому випадку я побоююся, що Макрон буде намагатися добитися від Володимира Зеленського певних поступок у відносинах з Росією. Зокрема, можливо, підніматиметься питання про водопостачання Криму і певне зменшення тиску на 5 колону, яка є в Україні. Тобто, можливо, буде спроба задобрення агресора. І у цьому випадку важливо, щоб Володимир Зеленський чітко показав те, що Україна готова боронитися, не готова йти на поступки агресору”, – вважає експерт.

Позиція України на рівні посадових осіб чітка і однозначна, тож не потребує різночитань, – наголошує політолог Олександр Антонюк. Повернення водопостачання в Крим у промислових об’ємах можливе виключно після того, як Крим повернеться у юрисдикцію України. Коли Російська Федерація повністю звідти вийде – тобто статус-кво 2014 року.  

Олександр Антонюк:

 “Перед тим, як зустрічаються лідери держав, йде напрацювання комунікаційних робочих груп – на рівні департаментів, міністерств тощо. А вже далі, коли йде особиста зустріч, зрозуміло, що можуть бути незначні відхилення від порядку денного. Але все одно порядок денний і тези вже є напрацьовані до зустрічі. Тому ще раз наголошую – жодних проблем у цьому немає. І нашому президенту точно нічого не бракує. Мені здається, що своєю харизмою у певних моментах Зеленський може себе спокійно почувати в компанії Маркона. Тут жодних сумнівів немає”.

Востаннє Макрон і Зеленський віч-на-віч бачилися у грудні 2019. Також у Парижі. Це було перед засіданням Нормандської четвірки.

А у березні цього року французький керманич  Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель разом з Путіним у форматі відеоконференції  обговорювали ситуацію на Донбасі. І закликали Росію припинити вогонь. 

Олег Галів, НТА

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі