НТА > НОВИНИ > Війна > Звідки росіяни чекають українського контрнаступу і як готуються до нього, – аналіз ISW

Звідки росіяни чекають українського контрнаступу і як готуються до нього, – аналіз ISW

Росіяни будуть намагатися лише затримати та уповільнити, а не зупинити український контрнаступ на лівому березі Дніпра

154

Росіяни очікують та остерігаються українського контрнаступу через Дніпро та Кінбурнську косу. Вони створюють лінії оборони, аби затримати рух ЗСУ та допустити перерізання логістичного шляху між анексованим Кримом та материковою частиною окупованих територій України.

Так, в Інституті вивчення війни (ISW) проаналізували супутникові фото російських укріплень на Херсонщині і зробили висновок, звідки росіяни очікують українського контрнаступу.

Аналітики у свіжому огляді стверджують, що росіяни розуміють, що українські сили можуть форсувати річку Дніпро та проводити контрнаступальні операції у східній Херсонській області, що може загрожувати всім критичним наземним лініям зв’язку з Криму на материк.

«Російські війська готуються або до глибокої оборони, або до проведення операцій оперативного чи стратегічного стримування. Очевидно, що росіяни не сподіваються, що зможуть перешкодити українським силам переправитися через річку. Відтак створюють умови для тривалої оборони на сході Херсонської області», – йдеться в огляді.

На супутникових знімках видно, що російські війська риють окопи і зводять протитанкову оборону «Зуби дракона» вздовж лінії розмежування. Більшість цих польових укріплень йдуть безпосередньо по лінії та перпендикулярно до самих доріг. Перепони більше схожі на складні блокпости, а не на частини з’єднаних  оборонних ліній.

Також потужно укріпили 3-кілометрову смугу, що відокремлює Кінбурнську косу від материкової частини Херсонської області та вздовж пляжів безпосередньо на південь і схід від смуги.

«Такі оборонні позиції свідчать про те, що російське військове керівництво сприймає перспективу українського контрнаступу через Дніпро як серйозну загрозу. Оборона біля коси свідчить про те, що росіяни стурбовані тим, що українські сили можуть закріпитися на косі або поблизу неї та почнуть використовувати цю базу для наступу із заходу», – припускають аналітики.

Більшість російських польових укріплень у східному Херсоні оптимізовані для захисту від проїздів уздовж доріг. Утім «зуби дракона» є лише навколо позицій безпосередньо на дорогах, але не простягаються достатньо далеко у відкриті поля, щоб стримати українські танки та іншу гусеничну техніку.

Також багато укріплень не зможуть забезпечити хороше поле обстрілу з обох боків дороги.  Більшість таких позицій мають відкриті фланги, що закінчуються посеред полів. Вони не розміщені на тактичній відстані підтримки одна від одної, що робить кожну з них вразливою для українського тактичного оточення.

Відтак, припускають в огляді, росіяни будуть намагатися лише затримати та уповільнити, а не зупинити український наступ на лівому березі Дніпра.

«Якщо російські сили очікують, що українським силам знадобляться місяці, щоб прорвати їхню оборону в цьому регіоні, вони можуть сподіватися, що додаткові мобілізовані сили або частково навчені призовники прибудуть вчасно, щоб зупинити чи відвернути український контрнаступ. Утім українські контрнаступи інколи рухалися набагато швидше, ніж розпочиналися», – резюмують в Інституті.

І додають, що те, як Росія зосередилася на оборонних позиціях на східній Херсонщині – незважаючи на те,  добре чи погано вони виконані – підкреслює критичну важливість цієї місцевості для майбутнього перебігу війни. Лінії, які російські війська прагнуть захищати в Херсонській області, включають дві основні магістралі, що з’єднують материкову частину півдня України з Кримом.

Водночас в Інституті наголошують, що їхні аналітики не беруться прогнозувати, чи українські сили мають намір перетнути ріку і чи здатні форсувати Дніпро в цьому регіоні.

Ключові висновки про хід бойових дій в Україні 27 листопада:

  • Український Генеральний штаб повідомив, що російські чиновники готуються до чергової хвилі прихованої мобілізації, яка розпочнеться з 10 грудня в Російській Федерації та на окупованих Росією територіях України.
  • Російські блогери широко критикували Федеральну митну службу Росії за затримки на митниці та вилучення товарів подвійного призначення, які волонтерські рухи надсилали російським військовим.
  • Український Генеральний штаб повідомив, що російські війська вздовж лінії Сватове-Кремінна ведуть оборонні операції навколо Куп’янська та наступальні операції на захід від Кремінної.
  • Російські джерела повідомляють, що українські війська продовжують контрнаступальні операції в напрямку Сватового і Кремінної.
  • Окупанти продовжували наступальні операції навколо Авдіївки. Український Генеральний штаб не повідомив, що українські війська відбили всі наземні атаки навколо Бахмута 27 листопада, припускаючи, що російські війська, можливо, просунулися в цьому районі.
  • Російські війська завдали ударів по Дніпру, Кривому Рогу та Запоріжжю.
  • Російські окупаційні чиновники продовжували примусово вивозити українських дітей з окупованих територій Луганської області до Росії під приводом того, що діти потребують особливої медичної допомоги.
Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі