НТА > НОВИНИ > Суспільство > Зими не буде. Синоптик Кульбіда дав прогноз на найближчі 20-25 років

Зими не буде. Синоптик Кульбіда дав прогноз на найближчі 20-25 років

237

В Україні за останні роки значно збільшилася середньорічна температура. Це може призвести до того, що вже через якихось два десятки років в Україні не буде зими.

Про це в інтерв’ю Парламент.UA розказав директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

«Глобальне потепління, звісно, не могло оминути Україну. Наша держава належить до тих країн, в яких це чи не найбільше відчутно – середньорічна температура за останні декілька років збільшилася на 1,6-1,7 градуса Цельсія», – розповів фахівець.

За його словами, щороку в Україні в середньому на 10-15 днів збільшується теплий літній період, а зимовий скорочується.

«Якщо все так і триватиме надалі, то не виключено, що через 20-25 років зими в Україні взагалі не буде», – резюмував він.

Зокрема, за найімовірнішого сценарію, у найближчі 50-100 років клімат в Україні ставатиме все сухішим.

За прогнозами експертів, високотемпературні та сухі повітряні маси будуть надходити з колишніх степів Прикаспію, які перетворюються на пустелі та напівпустелі. Поступове опустелювання повзтиме з південного сходу України на північний захід. Воно принесе спекотне, а головне сухе літо.

Зими загалом також стануть дещо теплішими, але через атмосферне розбалансування в Україну періодично надходитимуть аномальні похолодання з Арктики з сильним снігом і морозами.

Нагадаємо, що світ близький до незворотного глобального потепління, яке може призвести до катастрофічних наслідків. Таку заяву на початку серпня зробили експерти ООН, опублікувавши висновки доповіді Міжурядової групи експертів з питань змін клімату.

Експерти попереджають, що глобальне потепління вище 1,5°C стане катастрофою для острівних держав Тихого океану. Деякі країни зникнуть через підвищення рівня моря протягом століть, заявив Нікола Казуле, керівник відділу досліджень організації Greenpeace Australia Pacific.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі