Сьогодні, 22-го лютого, на засіданні оргкомітету Національного відбору на участь у Євробаченні-2022 ухвалили рішення про те, що гурт «Kalush Orchestra» представлятиме Україну на міжнародному пісенному конкурсі у Турині. Про це повідомило Суспільне.
«Ми вдячні кожному, хто підтримував нас під час фіналу Нацвідбору та віддав нам перше місце в SMS-голосуванні. Обіцяємо кожному українцю, що виправдаємо ваш вибір. У важкі часи для нашої країни ми повинні знову заявити про себе на весь світ. Тому ми готові гідно представити Україну перед усією Європою», – сказав вокаліст гурту Олег Псюк.
17-го лютого оргкомітет вирішив звернутися до гурту «Kalush Orchestra» з пропозицією представляти Україну в Турині. Це пов’язано з дискваліфікацією Аліни Паш та з тим, що гурт посів друге місце у фіналі й отримав найбільшу підтримку глядачів. Суспільне мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує його участь у міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2022 в Італії. Цьогоріч Євробачення відбудеться в італійському Турині на арені Pala Olimpico за участі 41-єї країни спочатку у півфіналах 10-го та 12-го травня, а потім у великому фіналі – 14-го травня. Нагадаємо, 12-го лютого у Києві відбувся національний фінал відбору на «Євробачення-2022». Співачка Аліна Паш у ньому перемогла з піснею «Тіні забутих предків». При цьому і до, і після відбору її критикували за виступ в окупованому Криму 2015-го року, що є порушенням правил. Натомість Аліна Паш відповіла, що не порушувала законодавство України та вимоги конкурсу: виступ відбувався на приватному заході українців у Криму, а перетин кордону відбувався з України, а не з території Росії. Згодом прикордонники заявили, що не видавали Аліні Паш довідку про поїздку в Крим. Вони додали, що «їм не відомо, що за документ опублікований мовником, адже підрозділи Держприкордонслужби такий не створювали та під таким номером нікому не надавали». Тож оргкомітет Національного відбору на участь у Євробаченні-2022 ухвалив рішення про припинення участі у відборі співачки Аліни Паш та звернувся для укладення договору до іншого фіналіста нацвідбору, яким виявився «Kalush Orchestra».
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"